Odpowiedzi

2009-10-15T17:05:18+02:00
Codziennie spoglądam przez okno na moje podwórko. O każdej porze roku wygląda inaczej, ale najbardziej utkwił mi w pamięci kolorowy pejzaż jesienny.

Moje podwórku znajduje się _____________________________. Ma ono pagórkowatą formę terenu, w niżej położonej części znajduje się piaskownica i plac zabaw dla dzieci. Podwórko z dwóch stron otoczone jest blokami mieszkalnymi, pod którymi są ogródki. Resztę stanowią gęsto porośnięte drzewami trawniki. W tle widać Puszcze Bukową, która przepięknie mieni się kolorami jesiennych liści. Dziś Niebo jest częściowo zachmurzone, a Słońce już chyli się ku zachodowi. W nocy wspaniale można podziwiać z tego miejsca Księżyc.Jesień na moim podwórku co roku jest wyjątkowa.

Bardzo lubię obserwować piękne, kolorowe Liście, które mienią się blasku jesiennego słońca.
7 3 7
2009-10-15T17:07:35+02:00
Jesień - przejściowa pora roku między gorącym latem, a zimną zimą. Jesienią świat się zmienia. Liście na drzewach stają się kolorowe, a zaraz potem spadają, aby mogły na wiosnę wyrosnąć nowe zielone. Na innych drzewach pojawiają się kasztany, żołędzie i inne ich owoce. Ludzie mający gospodarstwa prowadzą wykopki i przygotowują się do zimy. Tak robią również zwierzęta. Gromadzą zapasy na zimę i powoli przygotowują się do zimowego snu. Ptaki odlatują do ciepłych krajów. Jesienią zmienia się także pogoda. Dni stają się coraz krótsze, a noce dłuższe i coraz bardziej mroźne. Pojawiają się też pierwsze śniegi, które zaraz potem zamieniają się w wodę deszczową, co sprawia, że jesień jest mokrą porą roku. Niektórzy ludzie przechodzą też tak zwaną " handrę jesienną " stają się nerwowi i boli ich często głowa. Jesień jest z reguły przez ludzi nielubiana.
8 4 8