Odpowiedzi

2010-02-21T16:57:09+01:00
Śmierć Aleksandra Wielkiego spowodowała w kraju wiele zamieszania.Nieprzerwanie prowadzone były wojny między macedońskimi wodzami (tzw. wojny diadochów), mające wyłonić najlepszego następcę Aleksandra Wielkiego. Nie przyniosły one jednak rozwiązania, przez co jedności państwa nie udało się utrzymać. Imperium Aleksandra Wielkiego w latach 70. III w.p.n.e. zostało podzielone na monarchie: Syrię Seleucydów, Egipt Lagidów oraz Macedonię Antygonidów. Oprócz nich istniały mniejsze państwa pozbawione znaczenia na arenie politycznej i militarnej. Ustrój państw powstałych z rozpadu Imperium Aleksandra Wielkiego opierał się na silnej władzy centralnej królów oraz, z drugiej strony, na lokalnych władzach nowopowołanych greckich polis.
36 3 36
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T17:06:09+01:00
Po śmierci Aleksandra Wielkiego , prze prawie 50 lat toczyły się walki o zdobyte przez niego imperium . Ostatecznie rozpadło się ono na trzy części : pierwszą - Macedonię z Grecją ; drugą - północną Syrię , Azję Mniejszą i Mezopotamię , oraz trzecią - Egipt . Rządzili nimi dowódcy macedońscy , a potem ich synowie .

Czyli odnosząc się do twojego pytanie mówię o tym że Imperium Aleksandra rozpadło się po jego śmierci , gdyż toczyły się przez 50 lat o nie bitwy

Mam nadzieję że pomogła ;)
66 4 66