Odpowiedzi

2010-02-21T18:03:24+01:00
[akapit] Porównując młodzież dzisiejszą, z młodzieżą w dawnych czasach, możemy zaobserwować różnicę, występujące pomiędzy nimi.
[akapit] W dzisiejszych czasach, bycie dzieckiem jest o wiele łatwiejsze i prostsze. Wynika to z rozwoju techniki oraz powstałymi przy tym nowoczesnościami - komputery, telefony jak i wiele innych rozrywkowych rzeczy. Teraz, nie musimy wstawiać aż tak wcześnie rano, by np. wydoić krowę czy nakarmić zwierzęta w gospodarstwie. Jedynym poważnym obowiązkiem jest nauka, którą nie zawsze traktujemy poważnie, odkładając ją na drugi plan, wstawiając przed nią gry na komputerze, podobnie jak inne rozrywki.
[akapit] "Dzieckiem być", rozumieć możemy również poprzez skojarzenia - osobiście, kojarzy mi się to z beztroską i z bardzo dużą ilością wolnego czasu. Do pewnego wieku, nie mamy żadnych zadań, jednak wraz z dorastaniem nabieramy coraz więcej doświadczenia jak i obowiązków.
[akapit] Sumując, podane wyżej przykłady wytłumaczą nam: "Co to znaczy być dzieckiem?". Jeśli miałbym wybierać, pomiędzy dorosłością a dzieciństwem, wybrałbym dzieciństwo.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T18:03:50+01:00
Dziecko charakteryzuje się swoistymi cechami, które odróżniają go od innych.Lata dziecięce są najważniejszym etapem naszego życia. Gdy jesteśmy dziećmi jesteśmy zdani na innych i to jest w pewnym sensie wspaniale, nie musimy się niczym martwic. nasze życie jest beztroskie i sielskie. Być dzieckiem to znaczy pragnąc zabawy, bezpieczeństwa, spokojnego życia przy boku najbliższych czyli swoich rodziców, spedzenia kilku lat w beztrosce, bez obowiazkow, zmartwien. Kazdy rodzic powinien zapewnic swojemu dziecku jak najdluzszy okres dziecinstwa poniewaz to jest najlepszy okres w naszym zyciu, drugi raz sie nie przydaza. dziecko jest wszystkim istotą, która jest słaba, niewinna, potrzebuje troski i miłości.
1 5 1