Proszę o przetłumaczeniem.Pilne???Na imię mam Paweł.Mieszkam w żyrardowie.Mam 15 lat.Jestem koleżeński.Mam wielu przyjaciół z którymi od 5 lat gram w koszykówkę.Razem osiągamy bardzo dobre wyniki w skali kraju.Jestem pogodny i dlatego często się uśmiecham.Lubię pomagać innym.Jestem tolerancyjny,lojalny wobec innych i wyrozumiały.Nie lubię obłudy i kłamstwa.W wolnych chwilach spotykam się z kolegami lub spędzam czas przed komputerem.Chodzi o to żeby całość miała tzw ręce i nogi.Dam naj.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T19:09:29+01:00
Troszkę pozmieniam składnię, żeby było ok [ale kontekst zostanie ten sam]:

My name is Paweł. I live in Żyrardów. I'm 15 (fifteen). I'm friendly. I've got many friends and I play with them from 5 years basketball. Together we are getting really good results in scale of our country. I'm cheerful so I'm often smiling. I like helping other people. I'm tolerant, loyal and I often forgive other. I don't like hypocrisy and lie. In my free time I meet with my friends and I spend my time on a computer.
1 1 1
  • Użytkownik Zadane
2010-02-21T19:18:12+01:00
My name is Paul. I live in Zyrardow. I have 15 lat.Jestem matey. I have many friends with whom I play for 5 years in basketball. Together we achieve very good results across the country. I am cheerful and smile so often. I like to help others. I am tolerant, loyal and forgiving toward others. I do not like hypocrisy and lies. In my free time I meet up with friends or spend time at the computer. The idea is to have all the arms and legs so
1 5 1