Napisz sprawozdanie z uroczystości szkolnej.
1.miejsce i data oraz cel uroczystości.
a)sala gimnastyczna szkoły podstawowej nr1
b)5 października godz.9
c)obchody czterdziestolecia oraz pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.
2.osoby uczestniczące w uroczystości.
a)dyrekcja szkoły,przewodnicząca rady rodziców,pierwszoklasiści i ich rodzice,pracownicy szkoły,społeczność uczniowska,przedstawiciele lokalnych mediów.
3.przebieg uroczystości.
a)wprowadzenie sztandaru.
b)odśpiewanie hymnu szkolnego
c)przywitanie uczniów przez przewodniczącego samorządu uczniowskiego złożenie kwiatów pod tablicą patrona szkoły.
d)przemowa pani dyrektor.
e)część artystyczna w wykonaniu pierwszoklasistów.
f)ślubowanie.
g)pasowanie na uczniów przez panią dyrektor.
h)wręczenie upominków od rady rodziców.
i)wyprowadzenie sztandaru.
j)zakończenie uroczystości przez przewodniczącego samorządu uczniowskiego.
k)rozejście się do klas.
4.moje wrażenia.

1

Odpowiedzi

2009-10-16T20:19:59+02:00
Piątego października o godzinie dziewiątej zebraliśmy się (uczniowie) na sali gimnastycznej mieszczącej się w szkole podstawowej nr 1 w celu pasowania pierwszoklasistów na uczniów oraz uczczenia czterdziestolecia. Na uroczystości pojawiła się dyrekcja szkoły, jej pracownicy, przewodnicząca rady rodziców oraz społeczność uczniowska. Obecni byli także rodzice osób zaczynających naukę w naszej szkole i przedstawiciele lokalnych mediów.
Z niecierpliwością czekałem na rozpoczęcie uroczystości. Po kilku minutach od mojego wejścia, na środek został wprowadzony sztandar. Przystąpiono też do odśpiewania hymnu szkolnego. Uczniowie zostali przywitani przez przewodniczącego samorządu uczniowskiego. Następnie złożono kwiaty pod pomnikiem patrona.
Pani dyrektor wygłosiła przemówienie, zapraszając na część artystyczną przygotowaną przez pierwszoklasistów. Wszyscy obecni oglądali ją z przyjemnością. Później odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie "pierwszaków" na uczniów. Rada Rodziców wręczyła im upominki mające uprzyjemnić dalszą naukę. Sztandar został wyprowadzony z sali, a przewodniczący samorządu szkolnego zakończył uroczystość. Uczniowie rozeszli się do klas, z ciekawością spoglądając na siebie nawzajem.
Moim zdaniem była to przepiękna uroczystość, która na długo zachowa się we wspomnieniach pierwszoklasistów. Podobał mi się jej podniosły charakter oraz miłe przywitanie wstępujących w nasze szeregi uczniów. Doceniłem także trud włożony w przygotowanie części artystycznej oraz wziąłem sobie do serca słowa pani dyrektor.


Starałam się napisać to w miarę krótko i zwięźle, bez wodolejstwa.
12 4 12