Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T22:35:59+01:00
urządzenia do gotowania (np. płyty kuchenne, piekarniki, opiekacze, kuchenki mikrofalowe, czajniki elektryczne);
urządzenia do prania i prasowania(np. pralki, żelazka);
urządzenia do zmechanizowanych prac kuchennych (np. zmywarki do naczyń, roboty kuchenne, miksery);
urządzenia do przechowywania żywności (np. lodówki, chłodziarki, zamrażarki);
sprzęt do użytku osobistego (np. suszarki do włosów, lokówki, golarki elektryczne, elektryczne szczoteczki do zębów, maszynki do strzyżenia);
urządzenia do zachowania czystości i higieny w domu (np. odkurzacze, wentylatory, nawilżacze).

Sprzęt elektryczny, wraz z częściami składowymi powinien być wyprodukowany w sposób zapewniający jego prawidłowy montaż i przyłączenie.
Sprzęt nie może narażać ludzi, zwierząt domowych na niebezpieczeństwo urazu fizycznego i innej szkody, mogących powstać przy bezpośrednim lub pośrednim kontakcie ze sprzętem, użytkownik nie powinien mieć dostępu do tych części sprzętu, które mogłyby spowodować porażenie prądem.
Sprzęt elektryczny nie powinien wytwarzać temperatury, łuków ani promieniowania, które mogłyby spowodować niebezpieczeństwo.
Sprzęt nie powinien narażać ludzi, zwierząt domowych i mienia na niebezpieczeństwa o charakterze nieelektrycznym (np. sprzęt nie powinien mieć ostrych krawędzi, nie powinien emitować niebezpiecznych substancji i oparów).
Sprzęt powinien mieć izolację odpowiednią do przewidywanych warunków używania sprzętu.
Sprzęt powinien spełniać przewidywane wymagania mechaniczne, w taki sposób, aby ludzie, zwierzęta domowe i mienie nie były narażone na niebezpieczeństwo (np. powinien być odpowiednio wytrzymały na złamania, pęknięcia lub zgniecenia).
Sprzęt powinien być oporny na wpływy niemechaniczne, w dających się przewidzieć warunkach otoczenia w taki sposób, aby ludzie, zwierzęta i mienie nie były narażone na niebezpieczeństwo ( powinien być odporny na ciecze, wilgoć, zanieczyszczenia).
Sprzęt elektryczny nie może narażać ludzi, zwierząt i mienia na niebezpieczeństwo związane z możliwymi do przewidzenia warunkami przeciążenia.

licze na NAJ:)
1 5 1
2010-02-21T22:45:08+01:00
A) żelazko, pralka, czajnik, komputer, lampka
B)1.Po użyciu najlepiej odłączaj od sieci.
2.Uważaj aby nie zamoczyc wtyczki.
3.Uważaj aby nie przeciąc ani nie naruszyc izolacji przewodu.
4.Zapytaj osoby dorosłej czy możesz z tego urządzenia korzystyac.
5. Uważnie przeczytaj instrukcję obsługi.
2 4 2