Odpowiedzi

2010-02-21T18:54:27+01:00
Ludzkość od początku pragnęli poznać świat, od początku wymyślają machiny, które pozwalają podróżować w szybszym tempie. Wynalezienie kolei pod koniec lat dwudziestych XIX wieku stało się wielkim skokiem w przyszłość. Otworzyło to społeczeństwu drogi do podróży w niedostępne odległe zakątki. Podróżowanie pociągiem albowiem to bez porównania wygodniejsze, mniej kłopotliwe a dodatkowo mniej ryzykowne niż samotna podróż bryczką. Kolejka pozwoliła więc wszystkim ludziom na to aby powiększyli obszar swoich możliwości. Mogli oni teraz rozpocząć prowadzić handel również w innych osadach gdzie do tego czasu ich artykuły nie były dostępne, mieli możliwość także rozpocząć podróżować dla własnej satysfakcji. Osoby te podróżujący w ten sposób to głównie dziennikarze, lub badacze prowadzący badania jak choćby mieszkańców innych krajów. Z takiej wyprawy może powstać ciekawy reportaż z podróży. Zadziwiające opowieści z egzotycznych zakątków budzą ogromne zainteresowanie. Z tego rodzaju reportaży z podróży powstają także interesujące książki które stają się bestsellerami. Do niedawna szczególnie interesujące są podroże w których na cel podróży obierany jest na górną partie Afryki. Egipt to piękne miejsce do dzisiaj pełne nieodkrytych miejsc, nieodkrytych labiryntów czy też ukrytych w piaskach sahary świątyni, może nawet całych miast. Podroż do Egiptu niesie więc ze sobą wspaniałe emocje czy też niezapomniane chwile to też najlepsi pisarze jadą właśnie do Egiptu aby napisać następną wyjątkową powieść, baśń czy kryminał. Egipt to wspaniałe cel podróży jak choćby z uwagi że to właśnie na terenie tego kraju przetrwał jedyny z cudów starożytnego świata. Piramidy czyli grobowce faraonów starożytnego królestwa Egiptu dawno temu kryły w sobie ogromne skarby jednak gdy wejścia do nich zostały odkryte przez piasek diametralnie zostały rozkradzione przez okoliczną ludność czy też zostały one nie do odzyskania na zawsze. Jednak najbardziej wartościowe dla historii bogactwa pozostały nienaruszone. Dla wielu archeologów czy też badaczy cel podróży do Egiptu to właśnie mumie faraonów.
5 1 5
2010-02-21T19:09:36+01:00
"Magia piramid i piasków pustyni"

Koło podróżnicze z naszej szkoły tym razem wyruszyło śladami wielkich faraonów, otóż odwiedziło kojarzący się z wiecznie wypoczywającym człowiekiem w lwiej skórze- Egipt. Wygrzewając się na wiecznie świecącym słońcu spędzili aż dwa tygodnie w dniach od 10- 24 sierpnia 2010 roku. Podejrzewam, że wrócili do nas tylko dlatego żeby wzbudzić w nas zazdrość opowiadając o swoich przygodach. I myślę, że im się udało.
Z rozmowy z naszymi podróżnikami dowiedziałem się, iż zwiedzili oni głównie Gizyjskie Piramidy, Dolinę najdłuższej rzeki (dla nie wiedzących mowa o Nilu), oraz Aleksandrię. Słuchając ich zawiłej wypowiedzi doszedłem do wniosku iż podobało im się. Udało mi się na szczęście zanotować parę najważniejszych rzeczy:
dziewczyny utknęły w męskiej toalecie, sprzedawca zminimalizowanych sfinksów pomylił się i zamiast sprzedać dwie, sprzedał trzy figurki biorąc za nie jedynie tyle co za dwie. Oczywiście to nie jedyne informacje. Nasza światowa grupa zwiadowcza doszła do wniosku, że najciekawszą atrakcją był sam Sfinks i jego świątynia. Ich komentarz był dość zabawny "Wyglądaliśmy przy nim jak mrówki!". Niektórym z nich udało się także zanurkować w Morzu Czerwonym oraz pozwiedzać pustynie jadąc na quadach.
Po wysłuchaniu ich niesamowitych opowieści jestem gotów stwierdzić, że od przyszłego roku zapisuje się na Koło podróżnicze.Trochę humorystycznie to potraktowałam ale nikt nie mówił że reportaż ma być poważny :) poza tym zawsze może coś ci się przyda...

4 3 4