Zaproponuj wycieczkę po interesujących zakątkach twojej miejscowości lub okolicach. Uwzględnij miejsca,obiekty,postacie lub wydarzenia,ktore sa z nimi zwiazane. Pamietaj o poprawnej pisowni nazw własnych.
(Miejsce dowolne!!!!)
Proszę o pomoc!

1

Odpowiedzi

2010-02-21T19:37:14+01:00
Witam.
Mam dzis dla Panstwa do zaoferowania bardzo ciekawa wycieczke po pieknym miejscu, ktorym jest Krakow.
Wawel, to pełne tajemniec wzgórze. Urzekna Panstwa tam arrasy i głowy wawelskie, Rotunda Maryji Panny i Kaplica Zygmuntowska. W stan zadumy i rozmyśleń na temat przemijalności i ojczyzny wprowadzi Wszystkich krypta z grobami królów i zasłużonych Polaków.
Tutaj tętni życie, to tu można dostrzec zafascynowanych kulturą Krakowa ludzi, ktorzy z rodością w oczach kupują pamiątki, ktore długo będą mówić o wizycie w tym cudownym miejscu. Dlatego tez pragne aby i Panstwo zostali oczarowani tym magicznym miastem.
W tak ladna pogode wieczór spędzimy na Starym mieście. Krakowski rynek przy świetle księżyca i blasku gwiaz wygląda czarująco, niczym bajkowa kraina. Stare kamiennice i budowle pna się aż do nieba, a światło bijące z reflektorów daje temu wszystkiemu niepowtarzalny urok i blask.
Nastepnie zabiore Panstwa do Kościoła Mariackiego. Klękając przed Ołtarzem Wita Stwosza zrozumieja Panstwo że cały Kraków to cudowne miejsce.
Znajduje się tu największy i najcenniejszy w kraju zespół budowli zabytkowych, głównie gotyckich, świeckich i sakralnych. W Krakowie znajduje się tez wiele instytucji kulturalnych o istotnym znaczeniu dla życia kulturalnego w Polsce.
Dlatego nalegam na ta wycieczke. Mysle ze nikt nie bedzie zalowal tego wyboru.
1 5 1