Odpowiedzi

2010-02-21T19:15:10+01:00
Pan Jezus w dzisiejszej Ewangielii pokazuje nam swoje człowiecze oblicze jednocześnie wskazując nam trzy cenne wskazówki. Po pierwsze, że nie tylko chleb jest potrzebny człowiekowi do życia. W Piśmie Świętym czytamy dalej, że żyjemy każdym słowek pochodzącym z ust Pana. Jest to nawiązanie do tego, że nie ptorzebujemy rzeczy materialnych, ale powinniśmy wzrastać w duchu. Pustka zostawiona przez post, chociażby od słodyczy, po pewnym czasie zostaje zapełniona przez dobrego Ducha. Drugim drogowskazem jest, że zdobędziemy wszystkie dobra nam potrzebne, przes słóżbę Bogu. To tak jakby zamienić pieniądze, na miłość, przyjaźń. "Nie będziesz kłaniał się pieniądzom, Panu Bogu oddasz pokłon." Trzeci to żebyś my niemówili Bogu, że jeżeli tego nie zrobi to coś... a jak tamtego to coś innego... Nie będziesz wystawiać Go na próbę. Zrób to, czy tam to... Panu trzeba zaufać, a on będzie czynić dobrze dla CIebie. Kto wie... może nie spełniając Twojej proźby, po prostu ma dla Ciebie lepszy plan?
2010-02-21T19:39:09+01:00
Pan Jezus przebywal na pustyni 40 dni. W tych dniach był kuszony przez szatana. Diabeł poddał Go 3 próbom, z których Jezus wyszedł zwycięsko. Ukazał nam w ten sposob ze człowiek jesli tylko chce moze opierac sie kuszeniu szatana.
Każdy człowiek w swoim życiu ma możliwość wyboru. Ciągle wybieramy ale czy nasze wybory są słuszne ? W okresie Wilekiego Postu trzeba częściej zastanawiac sie nad swoim zyciem, poniewaz "nikt nie zna dnia ani godziny kiedy Pan powoła go do siebie"
2010-02-21T21:43:35+01:00
Pan Jezus tak samo jak my w poście, również pości, na pustyni, nie ulega szatanowi ( co dzisiaj jest spotykane w naszych czasach ). Jezus broni się słowami Pisma Świętego. Jezu nie daje się szatanowi, daje nam przykład, jak mamy walczyć ze złem. Zna wartość dobra. Rozpoczynajmy, razem z Jezusem, okres Wielkiego Postu i wszystkie nasze przyzwyczajenia, złe nawyki, abyśmy wyzbyli się ich. Widzimy również, że po wszystkich tych próbach, jeżeli je przejdziemy pomyślnie wszystkie kuszenia na ziemi, będziemy przestrzegać Dekalogu i iść drogą prawdy i miłości Bożej, to na pewno dojdziemy do chwały Królestwa Bożego.