Odpowiedzi

2010-02-22T09:07:56+01:00
Urodził się w Gdańsku, 6 października 1953 roku. W latach osiemdziesiątych prowadził audycję w Rozgłośni Harcerskiej, w latach dziewięćdziesiątych dla Telewizji Publicznej prowadził takie programy jak ?Brum”, ?Się kręci”, ?Kręcioła” i "Róbta, co chceta, czyli rockandrollowa jazda bez trzymanki”. W międzyczasie zajmował się również organizacją koncertów rockowych i punkrockowych. W 1995 roku zorganizował pierwszy Przystanek Woodstock.

Jurek Owsiak jest założycielem i prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której I Finał odbył się 3 stycznia 1993 r. po apelu kardiochirurgów z Centrum Zdrowia Dziecka o wsparcie finansowe zakupu sprzętu medycznego dla umierających dzieci. WOŚP do 2007 r. emitowana była przez TVP2, jednak jej kolejne finały będą nadawane przez kanał O.TV na platformie cyfrowej "n".

Jurek Owsiak i jego działalność jest krytykowana przez środowisko Radia Maryja i Telewizji Trwam. Przede wszystkim zarzuca mu się propagowanie wśród młodzieży hasła ?Róbta co chceta” oraz Promowanie ruchu Hare Kriszna.
12 3 12