Odpowiedzi

2010-02-21T20:10:50+01:00
Media są to instytucje dążące do przekazywania ważnych lub mniej ważnych informacji ze świata. Odbiorcami takich wiadomości jesteśmy my – społeczeństwo. Mówi się, że media są tak zwana „czwarta władzą”. Czwarta władza dlatego że codziennie sie z nimi stykamy i w jakis sposób moga nam wpoić wiedza w ktorą tak na prawdę nie chcemy wierzyć.Poprzez oglądanie telewizji, korzystanie z Internetu, słuchanie radia i czytanie gazet dowiadujemy się, co aktualnie dzieje się na świece lub w naszym państwie, ale także dzięki mediom możemy się rozerwać, odpocząć po pracy.
7 3 7
2010-02-21T20:14:50+01:00
To znaczy, że media są bardzo silne, ponieważ każdy ma do nich dostęp, i wiele osób się nimi sugeruje.
Wielu polityków prowadzi kampanie wyborcze w internecie , co daje im znaczącą przewagę. Nie wystarczają plakaty, bo wielu ludi większość czasu spędza w domu przed telewizorem, bądź też komputerem. Recenzja jakiegoś filmy w telewizji, czy w internecie może zachęcić lub całkowicie zniechęcić kogoś do jego obejrzenia. Gdy jakieś wydarzenie zostaje opisane w prasie ludzie w to całkowicie wierzą nawet, jeżeli to kłamstwo.
Jest wiele argumentów przemawiających za tym, że media są "czwartą władzą" w państwie. Bez wątpienia osoba, która ma wpływ na to, co ukazuje się w mediach ma pewną władze.

(nie wiem czy na pewno dobrze, bo sama pisałam ;)) )
5 4 5