Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T23:46:38+01:00
Czesc Kasiu
na początku mojego listu serdecznie cie pozdrawiam.
Pisze do ciebie gdyż chcialem się podzielic z toba moimi wrazeniami po obejrzeniu filmu pod tytułem Waleczne serce.
Choc film powstal 15 (1995) lat temu musze cie powiedziec ze naprawde wart jest obejrzenia. Reżyserem filmu jest mel gipsom który wcielil się również w postac głównego bohatera. jest dość idealistycznym i optymistycznym przedstawieniem wojny o niepodległość Szkocji,
Pod koniec XIII w. władzę nad krajem przejmują Anglicy, Szkocja dostaje się pod panowanie angielskiego króla Edwarda I. Przejęcie władzy odbywa się w wyjątkowo krwawych okolicznościach (gwałtów i morderstw) których świadkiem miedzy innymi jest chlopiec William (nasz głowny bohater) williama. Nastepnie postac (dorosłego)williama ukazuje nam się w momencie powrotu już do rodzinnej wioski. Jedną z pierwszych osób, które spotyka, jest Murron — przyjaciółka z lat dzieciństwa. Dawne uczucie przeradza się w wielką i szczerą miłość. Aby uniknąć hańbiącego prawa pierwszej nocy, młodzi biorą ślub w tajemnicy, nawet przed najbliższymi. Nie zapobiega to nieszczęściu. Któregoś dnia jeden z angielskich żołnierzy usiłuje zgwałcić Murron. W obronie własnej dziewczyna zadaje mu kilka ran, za co zostaje publicznie stracona.Wydarzenie to staje się przełomem w życiu naszego bohatera. Zrozpaczony William z mieszkańców wioski zdobywa pobliską angielską warownię. Wokół niego zaczynają się gromadzić tłumy Szkotów, gotowe do walki ze znienawidzonymi Anglikami, a William otrzymuje przydomek Braveheart — Waleczne Serce i staje się przywodca powstania. Odnosi on wiele zwyciestw i gdy jest bliski osiągnięcia celu ( wywalczenia wolności Szkocji) nastepuje zwrot akcji (zostaje zdradzony i zabity).
Film może nie kończy się przysłowiowym happy endem ale jest to naprawde ciekawa i wzruszajaca historia. Ponadto każdy może znaleźć w nim cos dla siebie gdyz jest tu zawarty element patriotyzmu, miłości, zdrady i przygody.
Ponadto film zawiera w sobie wazne przesłanie: ze jeżeli człowiek w cos wiezy i ma jakies marzenia to powinien walczyc o nie.
Tak wiec naprawde szczerze polecam ci ten film mam nadzieje ze obejrzysz i podzielisz się ze mna swoimi spostrzeżeniami.
Zycze ci milego oglądania.
Caluje cie mocno Janek.

1 5 1