Rodzina jako podstawowa grupa społeczna.

W formie charakterystyki oceń kondycje polskiej rodziny 21 wieku. W wypowiedzi uwzględnij problemy, patologie występujące w rodzinie.

Ma to byc na okolo 1/1,5 strony w zeszycie

pliss na jutro potrzebuje

1

Odpowiedzi

2009-10-15T19:38:12+02:00
RODZINA 21 WIEKU TO MODEL RODZINY NUKLEARNEJ,KTÓRY SKŁADA SIĘ Z RODZICÓW I DZIECI 9TO RODZINNA 2-OKOLENIOWA).W 21 WIEKU OBSERWUJEMY PRZEJAWY KRYZYSU RODZINNEGO.WIELE CZYNNIKÓW WPŁYWA NA TEN PROCES NP EMANCYPACJA (RÓWNOUPRAWNIENIE KOBIET).WZROSŁA TAKŻE LICZBA MAŁŻENST NIEFORMALNYCH CO JEST SKUKIEM SPADKU LICZBY ZAWIERANYCH MAŁŻŃSTW.
DUZY WPŁYW NA KRYZYS RODZINNY MAJA KOBIETY ,KTÓRE CORAZ CZĘSCIEJ POŚWIECAJA SIE PRACY ZAWODOWEJ.I ZANIKA FUNKCJA RODZINNY. WSZYSTKO SIE ROZWIJA .WRAZ Z ROZWOJEM NAUKI TWORZA SIE GRUPY HOMOSEKSUALNE.KTÓRE WALCZA O SWOJE PRAWA JAK NORAMALNA RODZINNA.
W POLSCE JEST TERAZ KRYZYS KTÓRY CIĄGNIE ZA SOBA FALE PATOLOGII TAKICH JAK:NARKOMANIA, ALKOHOLIZM, PRZESTEPCZOŚC.WSZYSTKIE PATOLOGIE POWODUJE BEZROBOCIE ,BRAK FUNDUSZY NA MIESZKANIE, JEDZENIE.DUZY WPŁYW NA KRYZYS RODZINNY MA TEZ EMIGRACJA ZAROBKIOWA,GDZIE JEDNO Z MAŁZOKÓW WYJEZDZA DO PRACY Z A GRNICE I TAM ZOSTAJE. PODCZAS TEGO PROCESU DOCHODZI DO WIELU ZDRAD I ROZWODÓW.