Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-02-21T21:12:38+01:00
Chrześcijanin to osoba, która zaufała i uwierzyła Jezusowi Chrystusowi. Osoba ta uwierzyła też, że śmierć Jezusa na krzyżu była karą za grzechy, a Jego zmartwychwstanie było uwieńczeniem zwycięstwa nad śmiercią i dowodem, że Bóg da życie wieczne tym, którzy w Niego wierzą. Ewangelia wg św. Jana 1:12 mówi: „Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego”. Prawdziwy chrześcijanin jest tak naprawdę dzieckiem Bożym, częścią prawdziwej Bożej rodziny, osobą która ma nowe życie w Chrystusie. Cechą charakterystyczną prawdziwego chrześcijanina jest miłość do innych i posłuszeństwo wobec Słowa Bożego (1 List św. Jana 2:4,10).

Warto być chrześcijanin, gdyż świat staje się piękniejszy, mamy wiele osób na których można polegać, którzy nas kochają.
No i dlatego również, że chrześcijanin jest osobą szanowaną.1 1 1
2010-02-21T22:01:55+01:00
1

Środki antykoncepcyjne są negowane przez kościół, ponieważ są sprzeczne z 5 przykazaniem bożym : NIE ZABIJAJ, a także z nakazem bożym: BĄDŹ PŁODNY I ROZMNAŻAJ SIĘ. Człowiek sam decyduje o swojej niepłodności w tym momencie, ponieważ niektóre środki antykoncepcyjne mogą źle wpływać na organizm kobiety i jej płodność.
Kościół propaguje małżeństwa z wielodzietną rodziną, czyli zgodne z obrazem jaki Bóg nam nakazał.
Kościół popiera tylko naturalne metody antykoncepcji takie jak kalendarzyk, metoda Billingsów czy metoda termiczna (polegająca na pomiarach temperatury ciała) a to dlatego, że nie zagrażają one życiu kobiety, ani nie wpływają na niepożądane skutki uboczne stosowania środków mechanicznych, chemicznych czy hormonalnych.

1 5 1