Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T21:53:49+01:00
Droga Kasiu!

Ostatnio nie miałyśmy okazji spotkać się i spokojnie porozmiawiać, dlatego piszę do ciebie teraz ten list.
Nie wiem od czego mam zacząć. Chciałabym ci tyle powiedzieć! Musimy się spotkać w najbliższym czasie. A mówiąc o spotykaniu się, to jakiś czas temu umówiłam się przy sklepie ''U pani Weroniki'' z Olą. Długo na nią czekałam - jakieś 20 minut, a ona i tak nie pojawiła się w wybranym przez nas miejscu. Dopiero, gdy popołudniu wróciłam do domu, ona zadzwoniła do mnie i przeprosiła, że nie przyszła na spotkanie. Gdy spytałam ją dlczego, ona odpowiedziała, że zapomniała. Wtedy zrobiło mi się przykro. Jak mogła o mnie zapomnieć?! Z pewnością pomyślałam, że to nie jest przykład dobrego wychowania - umówienia się z kimś, a potem zapomnienia o tym. Podobnie było z moim bratem Sebastianem. Jednak on nie zapomniał przyjść na spotkanie. On na nie przyszedł. Własciwie to spotkanie odbyło sie u mnie w domu. Razem z rodzicami zaprosiłam Sebka jedenego dnia na obiad. On odrazu się zgodził, tylko tyle, że zapomniał o dobrych manierach. Gdy wszedł do mojego mieszkania bardzo uprzejmie przywitałam go razem z rodzicami a on nie odpowiedział nawet dzieńdobry, tylko wszedł do pokoju, położył się wygodnie na kanapie i włączył telewizor. Oglądał jakieś pół godziny, aż do momentu, gdy mama przyniosła obiad. Jego zachowanie było okropne. Sądzę, że ja taka nie jestem, przynajmniej staram się taką nie być.
Na dzisiaj już muszę kończyć Kasiu. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie spotkamy się i porozmawiamy dłużej pamiętając o zasadach dobrego wychowania i dobrych manierach!

POMOGŁAM? BEDZIE NAJ?
96 2 96
2010-02-21T21:57:27+01:00
Hey Kasiu!

W moim liście chciała bym Ci uświadomić czym są dobre maniery. Ponieważ zauważyłam, że niestety Ty ich nie posiadasz, co bardzo mnie martwi i chciałabym Ci pomóc.
Najważniejsze to mówienie proszę, dziękuję, przepraszam. Są to takie magiczne słowa, które ludzie sobie cenią. Na przykład, gdy coś przez przypadek stłuczesz, powiedź przepraszam. Gdy dostaniesz coś od kogoś powiedź dziękuję. A gdy o coś prosisz, należy powiedzieć proszę. Następną dobrą manierą jest używanie widelca i noża przy posiłku. Nuż trzymaj zawsze w prawej ręce a widelec w lewej. Staraj się też nie obijać sztućcami talerzy.
Ważny jest też szacunek do drugiej osoby. Nie wyzywaj nikogo, nie krzycz, zachowaj spokój w sytuacjach typu kłótnia.
Nie używaj też przemocy wobec innych. Gdy będziesz chciała kogoś uderzyć najpierw zastanów się, czy ty chciała byś aby ktoś Cię uderzył. Mam nadzieję, że będziesz pracować nad swoimi manierami :)
Pozdrawiam Ania


Mam nadzieję, że pomogłam ^^
94 4 94