II wojna światowa uzupełnij tekst:)

Pierwszym państwem które w ... roku stawiło zbrojny opór Niemcom była ... . Po zajęciu jej terytorium dokonanym wspólnie z ... , Hitler zaatakował na wiosne ... roku państwa skandynawskie : ... , ... oraz Francję , Belgię i Holandie .Jedynym niemieckim niepowodzeniem była przegrana bitwa powietrzna o ... . Tymczasem na wschodzie Europy Stalin realizował własny plan agresji . Na przełomie 1939 i 1940 roku zaatakował ... , zmuszając ją do oddania części swojego terytorium . Następnie w ... roku zajął państwa bałtyckie - ... , Łotwę i Estonie . Zachęcone niemieckimi sukcesami Włochy w ... roku zaatakowały ... . Ofensywa ta zakończyła się niepowodzeniem . Na Bałkanach armia niemiecka w ... roku zajęła Grecję i ... , wsparła też działania włoskie w ... Afryce .
W czerwcu ... roku Niemcy napadły na ZSRR, a w grudniu tego samego roku Japonia zaatakowała ... ... .
Konflikt europejski przekształsił się w światowy a działania wojenne rozszerzyły się na Europę Wschodnia i Pacyfik . Na froncie wschodnim Niemcy początkowo odnosili sukcesy ale na przełomie 1942 i 1943 roku poniesli kleske w bitwie pod ... . Porazka ta spowodowała ze armia hitlerowska znalazla sie w odwrocie . Takze w walkach na Pacyfiku po początkowych sukcesach Japonczykow nastapil przelom po bitwie o ... .
W ... roku koalicja antyhitlerowska odnosiła sukcesy w Afryce Północnej . Wyparła z niej wojska wloskie i niemieckie . Dzięki temu była możliwa inwazja aliantów na Półwysep Apeniński . Doprowadziła ona do wycofania sie ... z wojny .Jednak walki o opanowanie calego Półwyspu Apeninskiego trwały aż do 1945 roku .
Ważne dla wyzwolenia Europy było utworzenie frontu zachodniego w czerwcu ... roku . Zapoczątkowało go lądowanie wojsk alianckich na terenie ... . W tym czasie w Europie Wschodniej Armia Czerwona do końca 1944 roku zajęła Bułgarię Rumunie czesc Węgier i Polski .
Ostatecznie rozgromiono wojska faszystowskie w ... roku . Tereny Rzeszy Niemieckiej zajeły armie koalicji antyhitlerowskiej . Rosjnanie i sprzymierzeńcy spokali sie nad rzeką Łaba . Ostatnia bitwą kończąca wojne w Europie była operacja ... przeprowadzona przez Armie Czerwona w ... i ... (podaj miesiace) 1945roku. W jej wyniku padła stolica 3 Rzeszy .
Niemcy podpisały bezwarunkowa kapitulacje ... maja . Wojna w Europie była zakończona . Na ... Wschodzie zmagano sie z Japonią . Jej zacięty opór został zlamany 6 sierpnia 1945 roku gdy Amerykanie zrzucili bombe atomową na ... . Japończycy zaprzestali dalszego oporu i ... ... (podaj pełną date) 1945 roku podpisali kapitulacje . Tym samym zakoczyla sie 2 wojna swiatowa .

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-21T22:59:15+01:00
Pierwszym państwem które w 1939 roku stawiło zbrojny opór Niemcom była POLSKA . Po zajęciu jej terytorium dokonanym wspólnie z ROSJĄ SOWIECKĄ, Hitler zaatakował na wiosne 1940 roku państwa skandynawskie : NORWEGIĘ, DANIĘ oraz Francję , Belgię i Holandie .Jedynym niemieckim niepowodzeniem była przegrana bitwa powietrzna o ANGLIĘ. Tymczasem na wschodzie Europy Stalin realizował własny plan agresji . Na przełomie 1939 i 1940 roku zaatakował FINLANDIĘ , zmuszając ją do oddania części swojego terytorium . Następnie w ... roku zajął państwa bałtyckie - LITWĘ , Łotwę i Estonie . Zachęcone niemieckimi sukcesami Włochy w 1940 roku zaatakowały GRECJĘ . Ofensywa ta zakończyła się niepowodzeniem . Na Bałkanach armia niemiecka w 1941 roku zajęła Grecję i JUGOSŁAWIĘ , wsparła też działania włoskie w PÓŁNOCNEJ Afryce .
W czerwcu 1941 roku Niemcy napadły na ZSRR, a w grudniu tego samego roku Japonia zaatakowała STANY ZJEDNOCZONE .
Konflikt europejski przekształsił się w światowy a działania wojenne rozszerzyły się na Europę Wschodnia i Pacyfik . Na froncie wschodnim Niemcy początkowo odnosili sukcesy ale na przełomie 1942 i 1943 roku poniesli kleske w bitwie pod STALINGRADEM . Porazka ta spowodowała ze armia hitlerowska znalazla sie w odwrocie . Takze w walkach na Pacyfiku po początkowych sukcesach Japonczykow nastapil przelom po bitwie o MADWEY .
W 1943 roku koalicja antyhitlerowska odnosiła sukcesy w Afryce Północnej . Wyparła z niej wojska wloskie i niemieckie . Dzięki temu była możliwa inwazja aliantów na Półwysep Apeniński . Doprowadziła ona do wycofania sie NIEMIEC I WŁOCH z wojny .Jednak walki o opanowanie calego Półwyspu Apeninskiego trwały aż do 1945 roku .
Ważne dla wyzwolenia Europy było utworzenie frontu zachodniego w czerwcu 1944 roku . Zapoczątkowało go lądowanie wojsk alianckich na terenie NORMANDII . W tym czasie w Europie Wschodniej Armia Czerwona do końca 1944 roku zajęła Bułgarię Rumunie czesc Węgier i Polski .
Ostatecznie rozgromiono wojska faszystowskie w 1945 roku . Tereny Rzeszy Niemieckiej zajeły armie koalicji antyhitlerowskiej . Rosjnanie i sprzymierzeńcy spokali sie nad rzeką Łaba . Ostatnia bitwą kończąca wojne w Europie była operacja BERLIŃSKA przeprowadzona przez Armie Czerwona w KWIETNIU i MAJU (podaj miesiace) 1945roku. W jej wyniku padła stolica 3 Rzeszy .
Niemcy podpisały bezwarunkowa kapitulacje 8 maja . Wojna w Europie była zakończona . Na DALEKIM Wschodzie zmagano sie z Japonią . Jej zacięty opór został zlamany 6 sierpnia 1945 roku gdy Amerykanie zrzucili bombe atomową na HIROSZIMĘ . Japończycy zaprzestali dalszego oporu i 2 WRZEŚNIA O GODZ 9.25 (podaj pełną date) 1945 roku podpisali kapitulacje . Tym samym zakoczyla sie 2 wojna swiatowa .

333damian Początkujący

Napisz prywatną wiadomość
Rozwiąż zadanie
Uprzejmie informujemy że niedopuszczalne jest
11 4 11
2010-02-21T23:04:08+01:00
1939, Polska, Rosja
1940 Norwegię, Danię
Anglię
Finlandię
1941, Litwę
1940, Grecję
1941, Jugosławię, północnej
1941, Stany Zjednoczone (atak na Pearl Harbour)
Stalingradem,
Midway
1942, Włoszech
1944, Normandii
1945
berlińska (kwiecien, maj)
7
Dalekim
Hiroshimę
2 wrzesnia
1 5 1