Uzupełnij zdania.
.................są to związki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkami chemicznymi.Można je otrzymać w reakcji chemicznej.................pierwiastków chemicznych z tlenem. Tlenek magnezu jest przykładem tlenku................. . Tlenek ..........jest przykładem tlenku niemetalu. Wapno polane jest nazwą zwyczajną...................... . Tlenek........znajduje się w minerale o nazwie hematyt. Tlenek............,czyli..........,stanowi 75% powierzchni kuli ziemskiej. Korund. najtwardszy z minerałów , to ............. .

3

Odpowiedzi

2009-10-15T18:59:24+02:00
TLENKI są to związki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkami chemicznymi.Można je otrzymać w reakcji chemicznej ŁĄCZENIA (w procesie spalania) pierwiastków chemicznych z tlenem. Tlenek magnezu jest przykładem tlenku METALU. Tlenek AZOTU (może być SIARKI też) jest przykładem tlenku niemetalu. Wapno polane(chyba palone) jest nazwą zwyczajną TLENKU WAPNIA. Tlenek ŻELAZA.znajduje się w minerale o nazwie hematyt. Tlenek KRZEMU,czyli SiO₂,stanowi 75% powierzchni kuli ziemskiej. Korund. najtwardszy z minerałów , to TLENEK GLINU .

Pozdrawiam
23 3 23
2009-10-15T19:01:22+02:00
TLENKI są to związki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkami chemicznymi.Można je otrzymać w reakcji chemicznej SYNTEZY pierwiastków chemicznych z tlenem. Tlenek magnezu jest przykładem tlenku METALU . Tlenek WĘGLA jest przykładem tlenku niemetalu. Wapno palone jest nazwą zwyczajną TLENKU WAPNIA. Tlenek ŻELAZA znajduje się w minerale o nazwie hematyt. Tlenek WODORU,czyli WODA,stanowi 75% powierzchni kuli ziemskiej. Korund. najtwardszy z minerałów , to TLENEK GLINU.
13 3 13
2009-10-15T19:57:36+02:00
TLENKI są to związki chemiczne tlenu z innymi pierwiastkami chemicznymi.Można je otrzymać w reakcji chemicznej SYNTEZY pierwiastków chemicznych z tlenem. Tlenek magnezu jest przykładem tlenku METALU . Tlenek WĘGLA jest przykładem tlenku niemetalu. Wapno palone jest nazwą zwyczajną TLENKU WAPNIA. Tlenek ŻELAZA znajduje się w minerale o nazwie hematyt. Tlenek WODORU,czyli WODA,stanowi 75% powierzchni kuli ziemskiej. Korund. najtwardszy z minerałów , to TLENEK GLINU Pozdrawiam :):)
11 5 11