Odpowiedzi

2010-02-22T10:25:55+01:00
Frasyniuk nie chce Święta Niepodległości
Data publikacji: 22.02.2010 04:00
Władysław Frasyniuk (56 l.) opowiedział się za zniesieniem święta 11 Listopada i ustanowieniem w jego miejsce święta państwowego w dniu 4 czerwca, upamiętniającego wybory do tzw. sejmu kontraktowego z 1989 r...


Sondaż SE: Komorowski miażdży Sikorskiego
Data publikacji: 22.02.2010 04:00
Już wiemy, kto wygra prawybory prezydenckie w PO. Skąd? Bo sami je zorganizowaliśmy! Wprawdzie nie wśród wszystkich członków partii, a tylko wśród posłów PO, ale to właśnie oni mają największy wpływ na tzw. doły partyjne.
Wyniki naszej sondy oddają więc nastroje w całej PO. A większość posłów PO chce, żeby ich kandydatem na prezydenta został marszałek Sejmu Bronisław Komorowski (58 l.). Jego rywal Radosław Sikorski (47 l.) doznał w naszych prawyborach sromotnej klęski. Poparcie dla szefa MSZ deklaruje ledwie garstka posłów.


Śmiertelna pomyłka NATO: zbombardowano cywilów
Data publikacji: 22.02.2010 09:57
27 osób zginęło, a kilkanaście zostało rannych w nalocie samolotów NATO na konwój samochodów w południowym Afganistanie. Żołnierze chcieli zbombardować rebeliantów, tymczasem w samochodach znajdowały się kobiety i dzieci.

Powódź na Maderze - dziesiątki ofiar i wielki chaos
Data publikacji: 21.02.2010 14:26
Prawie 40 osób zginęło na portugalskiej Maderze w wyniku powodzi i osunięć ziemi, które spowodowane zostały tragiczną nawałnicą. Tragiczny bilans może być większy. W Funchal, stolicy wyspy,


Źródło se.pl
  • Użytkownik Zadane
2010-02-22T10:27:22+01:00
Z wczoraj z kraju:
W niedzielę we wrocławskim szpitalu zmarł polski inżynier, elektronik i informatyk, twórca pierwszego polskiego mikrokomputera K-202 Jacek Karpiński. Miał 83 lata.

Sąd Rejonowy w Płocku zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na jeden miesiąc czterech sprawców napaści na policjanta, który próbował interweniować, zwracając uwagę na nieprawidłowo zaparkowany samochód. Aresztowani usłyszeli zarzuty rozboju i pobicia.

Z dzisiaj z kraju:
Podsumowaniu kilkuletnich działań na rzecz ochrony żubrów w ramach projektu "Kraina Żubra - ochrona żubra w Puszczy Białowieskiej" będzie służyć międzynarodowa konferencja naukowa, która rozpocznie się w czwartek w Białowieży (Podlaskie).

Akademia Polskiego Filmu inauguruje w poniedziałek w Łodzi swoją działalność. Miłośnicy polskiego kina będą mogli poznać jego historię, spotkać się z filmowymi twórcami.

Z wczoraj ze świata:

Amerykanie są coraz grubsi w talii; średni obwód pasa mężczyzny, mieszkańca USA, powiększył się od 1960 roku o 10 cm, a kobiety prawie o 17 cm - donosi w niedzielę gazeta "Chicago Sun-Times".

Polski turysta, którego przysypała lawina we włoskich Dolomitach niedaleko granicy szwajcarskiej, zmarł po przewiezieniu do szpitala - podała prasa włoska.

Z dzisiaj ze świata:

Iran zamierza zbudować dwa nowe zakłady wzbogacania uran w ciągu najbliższego roku irańskiego, który rozpoczyna się 21 marca - zapowiedział szef irańskiej Organizacji Energii Atomowej Ali Akbar Salehi.

Prom kosmiczny Endeavour z sześcioosobową załogą wylądował w niedzielę o godz. 22.20 czasu miejscowego (4.20 w poniedziałek czasu polskiego) na przylądku Canaveral, na Florydzie.

DASZ NAJ????????Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T10:31:45+01:00
Wczoraj -
kraj
Zmarł twórca pierwszego polskiego komputera

W niedzielę we wrocławskim szpitalu zmarł polski inżynier, elektronik i informatyk, twórca pierwszego polskiego mikrokomputera K-202 Jacek Karpiński. Miał 83 lata.

Laureaci 31. Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju

Teatr Uhuru z Gryfina został laureatem pierwszej nagrody w kategorii dokonań zespołowych na 31. Biesiadzie Teatralnej w Horyńcu-Zdroju (Podkarpackie). Teatr otrzymał Złoty Róg Myśliwski Króla Jana za autorski spektakl "Pierogi".


świat
Holenderscy żołnierze opuszczą Afganistan planowo

Holenderskie wojska najprawdopodobniej wycofają się z Afganistanu zgodnie z planem w tym roku - zapowiedział w niedzielę premier Jan Peter Balkenende. Koalicyjny rząd tego kraju upadł w sobotę właśnie z powodu sporu na temat przedłużenia afgańskiej misji.

Hiszpania się ugięła. Zapłaci Al-Kaidzie

Rząd Hiszpanii zapłaci 5 mln dolarów za uwolnienie trojga pracowników misji humanitarnej, porwanych pod koniec listopada ubiegłego roku przez północnoafrykańskie skrzydło Al-Kaidy w Mauretanii - poinformowały w niedzielę media w Madrycie.
dziś-
kraj
Wielka operacja w wojsku

"Dziennik Gazeta Prawna": Ministerstwo Obrony Narodowej zamierza przeprowadzić wielką operację w polskim wojsku. Chce pozbyć się jednej czwartej swojego majątku, wyprzedając budynki w największych miastach. Uzyskane ze sprzedaży pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację armii.

Chlebowski, Kapica i Tusk mogą ponownie stanąć przed komisją

"Polska The Times": W ubiegłym tygodniu Sejm zdecydował o przedłużeniu prac komisji śledczej ds. tzw. afery hazardowej do końca kwietnia. Czy to wystarczy, żeby komisja wyjaśniła cokolwiek? Komisja na razie skupi się wertowaniu dokumentów i ewentualnych przesłuchaniach niejawnych. Polityczno-medialne show na razie odchodzi w cień - pisze gazeta.świat
W. Brytania: rozdano nagrody BAFTA


Film "The Hurt Locker" ("W pułapce wojny") w reżyserii Kathryn Bigelow zdobył w niedzielę wieczorem nagrodę dla najlepszego filmu podczas dorocznej uroczystości rozdania nagród Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA). Bigelow zdobyła też główną nagrodę w dziedzinie reżyserii.

Na ulice Moskwy wraca Stalin i Beria


Podczas majowych obchodów 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami władze Moskwy chcą wyeksponować na ulicach stolicy portrety nie tylko Józefa Stalina, ale także byłego szefa NKWD Ławrentija Berii, jednego z głównych wykonawców zbrodni stalinowskich.


prosze naj :)