Odpowiedzi

2010-02-22T11:15:12+01:00
Hej mozesz napijac.
Osobiscie bardzo popdoba mi sie postac Juranda ze Spychowa i jego historia bardzo mnie wzruszyła. Popstac ojca gotowego na wszytko by ratowac swoja córkę. Wybór mój padł na tego bohatera, iż z meznego walecznego rycerza zniżył sie, zgodził sie na upodlenie odrzucił rycerską dume. Zoatał zhańbiony, utracił słwae i czesc. Czul sie moralnie zdruzgotany, nie zdolny do czynu a jednak w porywie wscieklosci z nadludzka sila rani i zabija wielu krzyzakow. A wszystko w imie milosci do dziecka. Upokozony stal sie posmiewiskiem, wrakiem czlowieka, w ktorym zachodi przemiana duchowa. Mezny rycerz jest juz tylko pokutnikiem.Wraz ze smiercie corki jego zycie traci sens i tez umiera.
Nie wiem czy tak obszwerna sztuke dalo by sie wystawic w teatrze ale jesli byla by taka mozliwosc napewno kazdy widz wyszedl by z lezka w oku.
Mma nadziEe ze pomoglam ;D
2010-02-22T11:35:52+01:00
Alina to bohaterka drugoplanowa ; młodsza siostra Balladyny, ucieleśnienie piękna i niewinności. Alina była piękną młodą dziewczyną, o oczach koloru fiołków i słowiańskiej urodzie.
Alinka byłaby wymarzona żoną dla Kirkora, darzy go uczuciem, ale gotowa jest też w swej dobroci odstąpic go Balladynie, aby ta była szczęśliwa.Alina nie potrafi zrozumiec uczuc jakie miotają Balladyną, bo cały świat sądzi według swej niewinności i naiwności.
Alina jest bohaterką pozytywną w myśl baśniowych reguł gry to ona powinna zostac szczęśliwą żona hrabiego i życ długo i szczęśliwie.
Moim zdaniem to Alina powinna zostac bohaterem sztuki teatralnej, ze względu na czystosc jej serca i dobroc którą okazywała innym. Dziewczyna przez miłośc i zaufanie do siostry została przez zabita.