1.Opisz pogodę w dniu dzisiejszym.Zastosuj co najmniej cztery zdania bezpodmiotowe.
2.Napisz o swoim a)samopoczuciu lub b)nastroju w ostatnim czasie.Wybierz przydatne zwroty:
a)szumi mi w głowie,wiruje mi przed oczyma,zaczęło mnie boleć,zrobiło mi się gorąco ,duszno mi ,słabo mi,kłuje mnie,trzęsie się,lepiej mi ,przeszło mi ,przestało mnie boleć,polepszyło się

b)żal mi ,smutno mi,ciężko mi , dziwnie mi ,strasznie mi ,zbiera mi się na płacz,esoło mi,lekko mi na sercu będzie dobrze ,bedzie cudownie,będzie mi tak zawsze,raz mi smutno ,a raz wesoło.

MACIE MI TO RZOBIC DOBRZE OKI DA,M NAJ PIERWSZEMU KTORY DODA W CIAGU 30 MINUT I BEDZIE OCZYWISCIE DOBRZE

2

Odpowiedzi

2010-02-22T11:34:07+01:00
Dzisiejszego dnia na horyzoncie pojawiło się słońce. Od wielu dni ciągle padał śnieg. Tymczasem, za oknem jest teraz wielka plucha. Słońce promieniami rozpuszcza śnieg, który topi się bardzo szybko. Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Samopoczucie, dopisuje. chociaż nie jest zbyt ciepło, i tak na mojej twarzy pojawił się uśmiech. Nie odczuwam żadnych bólów związanych z natychmiastową zmianą pogody. Bardzo się cieszę, że widać już pierwsze oznaki wiosny.
40 4 40
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T12:24:02+01:00
1.Obudziłam się dzisiaj z potwornym bólem głowy.Zbiera mi się na płacz,gdy pomyślę,że muszę znów wstać i iść do szkoły, gdy za oknem mnóstwo śniegu i straszny ziąb.Wstałam i podeszłam do okna.Odsłoniłam żaluzje i zobaczyłam,że na dworze nie jest tak źle.Słoneczko pięknie świeci a na termometrze temperatura dodatnia.Wreszcie jakaś odmiana za oknem.Już wszyscy mają dosyć tej długiej i srogiej zimy.Jest po prostu ślicznie.Zaraz zrobiło mi się lżej na duszy i zmniejszył mi się ból głowy.Wrócił mi humor,bo przez ostatnie parę dni był do niczego przez tą kiepską pogodę.Zjadłam szybko śniadanie i wyszłam z domu.Jest nawet ciepło i przyjemnie.Może po południu zrobi się jeszcze cieplej?Byłoby fantastycznie.Droga do szkoły jest dziś o wiele przyjemniejsza niż zwykle.Słońce przyjemnie grzeje i topi ten uprzykrzony śnieg.Wreszcie czuć upragnioną wiosnę.I głowa przestała boleć.Czuję się cudownie.

2.W ostatnim czasie nie czułam się najlepiej.Szumiało mi w głowie,wszystko wirowało przed oczyma .Było mi strasznie smutno i zbierało mi się na płacz.Zmierzyłam temperaturę i aż się przestraszyłam.Miałam 39 stopni gorączki.Głowa pękała mi z bólu i miałam okropne dreszcze.Nie było na co czekać poszłam do lekarza i opowiedziałam mu o moim koszmarnym samopoczuciu.Lekarz zapisał mi odpowiednie lekarstwa i kazał leżeć w łóżku przez parę dni.Czułam się źle.Po paru dniach gorączka ustąpiła a ja odzyskałam humor.Czuję się teraz jak nowo narodzona.Wszystko przestało mnie boleć i zrobiło mi się lekko na sercu.Wreszcie będzie dobrze.
9 3 9