Napisz prasówkę z najważniejszych wydarzeń politycznych ze świata z dni od 14 do 22 lutego. Jakieś 3 wydarzenia styknie. No i jak ma ktoś pomysł na krótki komentarz do nich to też dzięki.
Proszę tylko nie z a długie.
A tak w ogóle to dzięki za rozwiązanie:);)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T15:57:27+01:00
Niedziela [21.02.2010, 16:35]
Dlaczego media bojkotują zdjęcie ze spotkania Obamy z Dalajlamą?


Tak się walczy o Wolny Tybet.
Reuters, Getty Images, Associated Press oraz inne duże agencje fotograficzne odmawiają publikowania oficjalnego zdjęcia ze spotkania Baracka Obamy z Dalajlamą. Powód? Media zostały wyłączone z tego spotkania - informuje "Gazeta Wyborcza".

Spotkanie Obamy z tybetańskim przywódcą duchowym odbyło się w czwartek w Sali Kartograficznej Białego Domu, co świadczyło o nieoficjalnym jego charakterze. Zwykle prezydent USA zagranicznych gości przyjmuje w Gabinecie Owalnym.Spotkanie było zamknięte dla dziennikarzy i fotoreporterów, a służby prasowe Obamy opublikowały tylko jedno zdjęcie z tych rozmów. Spotkało się ono jednak z bojkotem mediów.

Relacja kontrolowana przez rząd jest niedopuszczalna w społeczeństwach promujących wolność - powiedziała Kathleen Carrol z agencji AP.


Środa [17.02.2010
Pat na Ukrainie: Jest prezydent, nie ma prezydenta?

Sąd zawiesił decyzję Centralnej Komisji Wyborczej.
Premier Ukrainy, Julia Tymoszenko zaskarżyła wyniki wyborów prezydenckich. Wyższy Sąd Administracyjny Ukrainy zwiesił więc decyzję Centralnej Komisji Wyborczej, która w niedziele ogłosiła, że zwycięzcą wyborów jest Wiktor Janukowycz - informuje bbc.co.uk.

Co ciekawe, sąd nie wypowiedział się na temat wstrzymania inauguracji prezydentury Janukowycza, która ma nastąpić 25 lutego - informuje portal news.ru. Wnosiła o to Julia Tymoszenko.

Czy sąd zdoła rozpatrzyć skargę Tymoszenko do 25 lutego? Według rosyjskiego portalu sąd wyznaczył sobie dwa dni na podjęcie decyzji w tej sprawie.14.02.2010,
Tymoszenko: Sfałszowali wybory. Mam dowodyPremier Ukrainy chce zaskarżyć wyniki.
Ponad 1 mln głosów sfałszowano w wyborach prezydenckich na Ukrainie na korzyść ich nieoficjalnego zwycięzcy Wiktora Janukowycza - oświadczyła dzisiaj premier Ukrainy Julia Tymoszenko.

Premier stwierdziła, że ma dowody na to fałszerstwo i postanowiła zaskarżyć do sądu wynik wyborów.

Jej zdaniem potwierdzają to także niektórzy obserwatorzy OBWE, którzy są gotowi wystąpić w sądzie z dowodami w postaci materiałów wideo.

Jak oświadczyła w telewizyjnym przemówieniu do narodu, sfałszowanych głosów wystarczy, by zapewnić jej zwycięstwo w wyborach.

Nie będę zbierać majdanów i nie dopuszczę do konfliktu społecznego. Ukrainie jak nigdy potrzebny jest spokój, dlatego też będziemy działać wyłącznie w sądzie. Chcę jasno oświadczyć: Janukowycz nie jest naszym prezydentem - stwierdziła Julia Tymoszenko.
1 5 1