Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-22T13:24:20+01:00
Adam Cisowski, główny bohater powieści Kornela Makuszyńskiego " Szatan z 7 klasy " to pełen wigoru , bardzo sympatyczny chłopiec.
Uczęszczał on do gimnazjum z 29 miłymi chłopcami. Miał siedemnaście lat ( ponieważ wtedy były inne klasy ) i zawsze rozmierzwioną , blond czuprynę. Był najstarszy spośród pięciorga rodzeństwa. Adam to postać o spojrzeniu " spokojnym i przenikliwym ". Z wyglądu nieco pękaty i nieforemny, ale silny i wysportowany. Był chłopcem bystrym, mądrym, śmiałym, opanowanym i zwinnym, ponieważ zawsze stawiał czoło zagadkom nie do wyjaśnienia. Nosił przezwisko Szatan , a to dzięki niezwykłej inteligencji i błyskotliwości. Nadał mu je sam pan profesor Gąsowski. Cisowski to postać myśląca bardzo logicznie, gdyż potrafił wyjaśnić tajemnice zaginionego pióra, pomyłki w szkolnej spółdzielni czy też zagadkę zaginionych drzwi. Adam to chłopiec odpowiedzialny za swoją rodzinę, uczciwy, ponieważ przyznał się profesorowi, że to on wyjawił jego tajemnice, a także solidarny w stosunku do swojej klasy.
Myślę, że Adam Cisowski to postać godna do naśladowania, a także świecąca wzorem i uczynnością w stosunku do innych ludzi. Uważam, że był on bardzo miłym i sympatycznym chłopcem.

Dasz naj plissska;*;*;*

2 5 2
2010-02-22T13:54:58+01:00
Adam Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy". Był powolny z natury, myslał zawsze rozważnie, bez pośpiechu, z cierpliwościa niezgodną z jego wiekiem. Miał 17 lat i uczęszczał do gimnazjum w warszawie. Nigdy nie tracił spokoju ani nie unosił sie gnewem. Pogodny i serdeczny kolega, wesoły i uśmiechniety, uczynny i wspóczujacy, zdobył sobie bez wielkiego trudu miłość u wszystkich. Adas był bardzo bystry i inteligentny. We wszystkich sprawach kierował się zasadami logiki. Wielbiciel Wandy Gąsowskiej.
Według mnie to chłopiec godny naśladowania, poniewaz zawsze pomagał innym i każdemy dobrz radził.


To nie jest z internetu!!:) Mysle ze sie przyda.
1 5 1