Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T13:24:11+01:00
Włochy są jednym z tych miejsc, o których możemy mieć już wyrobioną opinie, mimo iż nigdy tam nie byliśmy. Kraj oliwy, mafii, makaronów, wina, słońca, romańskich ruin i wielu miejsc zapierających dech w piersiach. Jak widać Włochy mają wiele do zaoferowania odwiedzającym go turystom. Włochy obecnie stały się nowoczesnym krajem z głębokimi rzymsko - katolickimi korzeniami, pełnym interesujących elementów dla przeciętnego, ale nawet i bardzo zorientowanego w kulturze i sztuce turysty. Dla każdego z odwiedzających bezproblemowe będzie spędzenie dwóch tygodniu w tym kraju bez ani chwili nudzenia się. Jednak również niewiele trudniejszym będzie zboczenie z tradycyjnej turystycznej trasy zwiedzania Włoch.
Na północy, w kierunku Alp i rzeki Po przyciągają turystów wysoko uprzemysłowione miasta, będące jednocześnie perełkami turystycznymi i kulturowymi. To właśnie tam bije serce Włoch, jednak nawet w tych, jakże tętniących życiem miastach ludzie żyją według zasady 'la vita Italiana'.
W stolicy Lombardii - Mediolanie - mieście mody i biznesu z pewnością spędzimy cudowne dwa tygodnie wypoczynku. Miasto Bergamo jest zaledwie godzinę drogi stąd i może się pochwalić pięknym Starym Miastem. Na każdym rogu będziemy mogli napotkać na coś nowego i interesującego.
Najbardziej znanymi turystycznymi atrakcjami na północnym wschodzie są Wenecja i Werona. Oba te miasta wprawiają nas w marzenia o romantycznych romansach. Tereny Werony mogą być jeszcze lepszym przykładem dla poznawania i podziwiania przepięknych krajobrazów.
Okolice północno zachodnich Włoch są z kolei rajem dla entuzjastów kuchni i wszelkich smakołyków. Dla miłośników wina mamy Piemont bezpośrednio połączony z Barolo i Barbaresco, najbardziej znane wina robione z niebieskich winogron. Stolica Piemont - Turyn oferuje o wiele więcej niż tylko punkt wyjściowy do rozpoczęcia zwiedzania terenów winnic. Wiele muzeów sztuki współczesnej, książkowe i muzyczne jarmarki sprawiają że Turyn staje się wiodącym miastem włoskim koncentrującym w sobie życie kulturalne. Jednocześnie jet to również miejsce ożywionego przemysłu i komercyjnej rozrywki.
Przybrzeżna okolica Lingurii jest kolejnym z istotnych ośrodków. Nie ma żadnego powodu, by Riviera della Palma miała ustępować swojemu francuskiemu duplikatowi. Plaże, tereny wiejskie, odpowiedni klimat i stare miejscowości takie jak Genua czynią ten region absolutnie koniecznym do odwiedzenia. W większości dzikie doliny proponują wiele możliwości pięknych spacerów.
Jeżeli chodzi o Toskanie to brakuje słów, by opisać jej piękno. Trzeba tam po prostu być by zobaczyć, poczuć, doświadczyć piękna starych miast i cudownych okolic na własnej skórze. Miasta takie jak Lucca, Piza, Porto, Sienna oferują więcej doświadczeń kulturalnych niż do zaoferowania mają niektóre całe kraje. Resztę jeśli chodzi o przyciąganie turystów wykonuje po prostu pasjonujący dla innych sposób życia mieszkańców tamtych miast.Co możemy powiedzieć o Rzymie? Wieczne miasto ze swoimi monumentalnymi pałacami, kościołami, planami i fontannami nadal napełnianymi wodą przez akwedukty; starożytne źródło wody, musi być zwiedzone przez każdego z turystów.
Mówi się, że do odkrycia Włoch nie wystarczy całe życie. Południowa część Włoch fascynuje podróżujących swoją wielką gościnnością i wspaniałymi krajobrazami. Kampania przyciąga gości od wieków : Capri, Ischia, Sorento i Amalfi stawały głównym miejscem przeznaczenia wszystkich podróżujących po Europie.
Powiedzenie 'zobaczyć Neapol a potem umrzeć' nie jest tylko starym, powtarzanym ciągle zdaniem. Spróbujcie sami, a z pewnością, jeśli nie stracicie życia, zabierze wam dech w piersiach.
Sycylia, największa wyspa na Morzu Śródziemnym, ulegała wpływom m.in. Greckim, katolickim, arabskim i normandzkim. Wszyscy przedstawiciele tych nurtów uwielbiali życie na tej wyspie i każdy z nich pozostawiał swój ślad.
Włochy mają wspaniały klimat i plaże, na których można spędzać wspaniale czas. Wystarczy spojrzeć na mapę, by dostrzec jak długa linię wybrzeża mają Włochy. Wiele łańcuchów górskich również przebiega przez ten kraj więc nie trzeba zbyt daleko podróżować by znaleźć jakieś wspaniałe miejsce np. na wspinaczkę. Również wulkany takie jak Stromboli czy Etna są nadal aktywne i co więcej, dostępne do zwiedzania.
Dla tych, którzy czerpią przyjemność ze spacerowania, wędrowania i wspinaczki doskonałym miejscem do odwiedzenia są Dolomity, górskie pasma na północy Włoszech rozciągających się aż od Austrii i zachodzącymi na zachód łącząc Alpy. Główne centrum obejmuje Cortine - znaną z Igrzysk Zimowych i będących nadal centrum narciarstwa. Jest to drogie miejsce, właśnie tutaj przyjeżdżają znani i bogaci. Dlatego też nie bądź zdziwiony, gdy pijąc kawę na głównym placu minie cię jedna z gwiazd filmowych.
Dla doświadczonych wędrowców, którzy chcą nieco więcej podniecenia w ciągu dnia polecana jest Ivano Dibona, ścieżka wysokiego poziomu. Jednakże trzeba pamiętać, że jest to trasa i miejsce tylko dla bardzo doświadczonych wspinaczy, mających dobry sprzęt i dobrze reagujących na wysokości.
Arco stało się teraz bardzo znanym miejscem dla alpinistów z całej Europy. Na początku września odbywa się tutaj jeden ze światowych konkursów wspinaczki. Wydarzenie to przyciąga ogromną ilość amatorów wspinaczki zarówno jako uczestników, jak i obserwatorów. W tej miejscowości znajduje się również wspaniały obóz z olimpijskich rozmiarów basenem i ścianami do wspinaczek.
Miasto proponuje szeroki wybór barów, kawiarni i restauracji na każdą kieszeń. Bardzo polecana jest przechadzka po Starym Mieście wieczorową porą. Miłośnicy wspinaczki, spacerów i górskich jazd na rowerze wszystko czego potrzebują znajdą w promieniu kilku kilometrów w obrębie miasta.

mam nadzieje, że pomogłam :)
6 3 6