Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T14:53:45+01:00
Internet - urządzenie dzieki, któremu życie codzienne stało się o wiele łatwiejsze. Ma on dużo zwolenników jak również i przeciwników. Ta druga grupa ostrzega, że internet uzależnia, powodując to, że często zapominamy o wielu waznych sprawach. Ja jednak należe do tej pierwszej grupy - do zwolenników.
Uważam, ze to dzieki niemu poszerzamy naszą wiedzę o świecie, o tym wszystkim co nas otacza. Taka jest prawda, gdyby nie sieć internetowa to wiadomości mioglibyśmy obejrzeć tylko w telewizji, a wiekszość osób nie ma na to czasu. Oprócz tego internet pomaga większości młodzieży przy nauce, nie chodzi mi tutaj o gotowe wypracowania żywcem sciągnięte z różnych stron , ale o multimedialne encyklopedie i portale naukowe, na których można dowiedzieć się duzo ciekawych wiadomości. Jest to bardzo pożyteczne, bo nie musimy już przeszukiwać tomów encyklopedii, by znaleźć poszukiwane hasło. Wystarczy po prostu wpisać w wyszukiwarkę to czeko szukamy a internet już nam sam wyświetli spis stron zawierających potrzebne informacje.
Inną pozytywną stroną internetu są komunikatory, takie jak np. skype lub gadu-gadu. Umożliwiają nam one łatwe kontaktowanie się ze znajomymi, rodziną. Możemy prowadzić rozmowy i to nie koniecznie w danym mieście, kraju lecz nawet i na całym świecie.
Uważam, ze internet to cud techniki, który otworzył nam drzwi na zdobywanie nowych umiejętności i wiadomości. To dzięki niemu czerpiemy informacje jak również i rozrywkę, dlatego nie uważam go za coś, co doprowadza ludzi do uzaleznienia, lecz za bardzo wielkiego pomocnika.