Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-02-22T14:57:38+01:00
Piraci z Karaibów: Skrzynia Umarlaka
(Pirates of the Caribbean: Dead Man"s Chest)

Kapitan Jack Sparrow musi spłacić zaciągnięty w dawnych czasach dług. Upomina się o to legendarny kapitan Davy Jones, porywacz ludzkich dusz. Jack ma szansę na ocalenie, jeśli odnajdzie tajemniczą Skrzynię Umarlaka, w której jest zamknięte serce Jonesa. Jack z wierną załogą wyrusza na poszukiwania. W swoje plany wciąga planujących małżeństwo Elizabeth Swann i Willa Turnera. Czasu nie ma wiele, a Jones, którego połowę twarzy pokrywają macki kałamarnicy i jego równie upiorni kompani pływający Latającym Holendrem, do cierpliwych nie należą. Po drodze Jack i jego towarzysze spotkają ojca Willa Turnera oraz straszliwego morskiego potwora, Krakena.


Piraci z Karaibów: Na Krańcu Świata
(Pirates of the Caribbean: At Worlds End)

Ostatnia część słynnej trylogii "Piratów z Karaibów".
Dobre czasy, w których piraci królowali na wszystkich morzach świata, powoli dobiegają końca. Will Turner udaje się razem z dotychczasowym wrogiem Barbossą w podróż na Daleki Wschód, gdzie mają nadzieję na odnalezienie tajemniczych map, które pomogą im odkryć skrytkę Davy"ego Jones"a, a następnie ocalić kapitana Jacka Sparrow"a. Will chce także uratować swojego ojca, dlatego musi odzyskać Czarną Perłę, która jako jedyna jest w stanie doścignąć Latającego Holendra. Tymczasem Jones wraz z lordem Cutlerem Beckettem, demonicznym azjatyckim piratem Sao Fenigiem i Jamesem Norringtonem zawierają układ zagrażający wolności i życiu Jacka, Elizabeth, Willa, Barbarossy i wszystkich piratów na całym świecie. Jeśli główni bohaterowie chcą ujść z tej przygody cało, muszą udać się na terytorium dotychczas nie zaznaczone na żadnej mapie - na wyspę Shipwreck na Krańcu Świata...
2010-02-22T15:00:45+01:00
Moja uwagę szczególnie zwrócił film pt. "odnaleźć przeznaczenie".
Film ten opowiada o losach 12-letniego chłopca żyjącego w bułgarskim obozie pracy. Cała akcja rozgrywa się w roku 1952. Jego opiekunem był pewien bułgarski nauczyciel odgrywający rolę mistrza i zastępczego rodzica (ojca zabito a matkę przeniesiono do innego obozu). Chłopiec ten dostaje niebywałą szansę ucieczki z tego obozu. Nocą udaje mu się uciec. Poza terenem obozu znajduje ubrania dla siebie, kompas, nóż i jedzenie oraz list który musi dostarczyć do Danii. Jego wędrówka polega na tym by dostać się do Danii i przekazać ten dokument odpowiedniej osobie. Po przekroczeniu granicy bułgarskiej dostaje się do Grecji. Z pomocą marynarza udaje mu się dotrzeć statkiem do Włoch. Podczas całej tej podróży uczy się uśmiechać (spędził całe swoje życie w obozie). Między innymi ratuje małą Włoszkę z płomieni. Udaje mu się dostać do Szwajcarii, gdzie poznaje uroczą starszą panią która maluje mu portret. Oferuje mu ona pomoc oraz dach nad głową. Przypadkowo będąc w księgarni widzi na okładce swoją matkę. Szybko dostaje się do Danii gdzie czeka na niego stęskniona matka. Na końcu filmu okazało się, że głównym wybawicielem podczas cierpień w obozie był komendant obozu, który jednoczesnie kochał matke naszego bohatera.
Film ten bardzo mnie wzruszył, ponieważ ...