Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T15:23:15+01:00
Uważam, że opinia ta jest prawdziwa.
Książki, na których wzorują się reżyserzy i scenarzyści to przede wszystkim bardzo popularne i bestsellerowe tytuły.
Więc, aby film był lepszy od książki, na której jest oparty trzeba naprawdę się postarać. Zatrudnić odpowiednich aktorów, zastosować ciekawe efekty specjalne i nie nudzić widza słabym scenariuszem.
Wszystko musi być dopracowane wręcz do ostatniego cala. Wtedy możemy mówić, że film jest lepszy od książki.

Przykładem takiego filmu może być, moim zdaniem, "Anioły i Demony" wzorowany na książce Danego Browna o tym samym tytule.
Anty-przykładem natomiast, niektóre filmy wzorowane na filmach Stephena Kinga - mistrza klimatycznych thillero-horrorów.
2010-02-22T15:32:15+01:00
Tak zgadzam się z tą opinią.
Aby film był lepszy od książki musi zawierac wszystkie wydarzenia, muszą one byc bardzo szeroko rozwinięte. W filmie muszą byc sceny tak dobrane, aby widzowie mogli odgadnąc myśli, i uczucia jakie towarzyszą bohaterom filmu.
decyzje w filmie muszą byc spontaniczne, lub zdecydowanie powolne. W filmie cały czas musi się coś dziac ciekawego, inaczej widzowie mogliby zasnąc.Sceny muszą byc nagrywane w dokładnie takich miejschach o jaklich mowa w scenariuszu.
Trudno jest zaprojektowac stroje, lub zorganizowac imprezy. Nad pisaniem książki panuje jedna osoba, lecz by zrobic ciekawy film potrzebny jest sztab specjalistów . Kryteria filmu sa ogromne.
Aby film wyszdł na ekrany kin i telewizji potrzebne są zgody eksppertów. Muszą byc także dobrze dopasowani aktorzy.
jednym zdaniem. nakręcenie filmu wymaga ogromu pracy i poświęcenia, ze strony reżyserów i aktorów. Według mnie nagranie filmu to bardzo trudna praca i podziwiam producentów oraz scenarzystów za zaangażowanie, oraz cierpliwośc.


Jakby co mam tylko12 lat