Odpowiedzi

2010-02-22T15:39:11+01:00
Każdy człowiek rodzi się z zalążkiem zła, to od nas zależy jak go wykorzystamy.

W pierwszym argumencie odwołam się do fragmentu "Silmarillionu" Tolkiena, zamieszczonego w szkolnym podręczniku. Jeden z bohaterów powieści Melkor, od samego jego powstania okazywał zło. Przez swoją pychę, egoizm i wywyższanie się, denerwował swojego stwórcę. Mimo, iż ten zwracał mu uwagę, Melkor chciał być wyżej, być najważniejszym z wszystkich, ponad wszystko. On wykorzystał zalążek zła, choć mógł się przemóc i zachowywać jak reszta Ainurów.

Warto tez zwrócić uwagę na najbardziej znany utwór-"Biblię". Tam Adam i Ewa, jako pierwsi ludzie, dokonali grzechu pierworodnego. Nie potrafili powstrzymać zła, które podsycone przez węża-diabła doprowadziło do ich klęski. Choć nie wiedzieli o wartościach rządzących światem, czyli o dobrze i jego przeciwieństwie, urodzili się z nimi, Przy pierwszej okazji ulegli pokusie i skorzystali za zła, które mieli w sobie.

Należy dodać, że także historia współczesna jest bogata w osoby, które zrobiły wiele złego na świecie. W tym przypadku nie można nie wymienić Adolfa Hitlera, który stał się egzekutorem milionów ludzi. Po tylu latach od tych zdarzeń, możemy zadać sobie pytanie: Dlaczego tak nienawidził ludzi, nie cenił ich wartości? To przez zło, które miał w sobie.

Podsumowując, zła na świecie było, jest i będzie dużo. W powyższych argumentach zamieściłam tylko osoby, niepotrafiące przemóc zła, z którym się urodziły. Nie brakuje jednak ludzi, którym udało się zignorować ziarenko zła zasiane w sobie, jak choćby Jan Paweł II.
2010-02-22T15:39:44+01:00
Doskonała muzyka to taka co porusza najgłębsze poziomy Twojej duszy.

Doskonałość w muzyce? Muzyka to życie - a życie nigdy nie jest doskonałe, często spontaniczne, ale zawsze mające na nas wpływ.
2010-02-22T15:40:39+01:00
3

pochodzenie zła wywodzi się z początków świata, kiedy to Ewa, pierwsza kobieta, zjadła owoc z zakazanego drzewa. Bóg pogniewał się na nią i jej małżonka, uświadamiając im, jak ciężkie życie i wiele cierpień ich czeka. Spowodowało to powstanie wielu problemów stanem niezadowolenia z samego siebie i kwestionowaniem wartości- tych życiowychi osobowościowych.
Współcześnie zło odnosi się do nieposzanowania wszelkich form życia. Niewątpliwie każdy ma inny pogląd na tematy zla oraz dobra. W codziennym życiu ludzie borykają się z dylematami, nie wiedząc, jak postąpić, doświadczają często wielu rzeczy dobrych, jak i złych.
Na świecie dominuje zło , zaczynając od korupcji, poprzez alkoholizm, który jest głównym nałogiem współczesnego człowieka, a kończąc na molestowaniu dzieci.