Czy naszą cywilizację spotka los i kara? W pracy odwołaj się do swojej wiedzy o pozytywnych i negatywnych skutkach rozwoju cywilizacyjnego.

Praca w formie rozprawki, rozmiar pracy od 1,5 do 2 strony.

Potrzebuję tego na dzisiaj. Z góry dziękuję ;)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T15:49:47+01:00
Zaraz ci napisze :)

Czy naszą cywilizacją spotka los i kara? Zdecydowanie uważam ,że tak.Dlaczego jestem tego zdania ? Już mówię .
Rozwój cywilizacyjny ma pozytywne jak i negatywne skutki. Pozytywne to między innymi wygoda ludzi , pomoc w życiu.Negatywne zaś są bardzo poważne, ocieplenie ziemskie , dziura ozonowa. Można mnie zapytać : co to ma wspólnego z tezą ?
Wytłumaczenie jest proste i wyjaśnię w argumentach .
Pierwszy z nich to to , iż globalne ocieplenie prowadzi do zmiany temperatur. Zmienia się przez to klimat i zdarzają się dziwne przypadki naturalne takie jak np : śnieg w Afryce.
Jasne jest iż , gdy wszystko się zmieni może dojść do końca świata.
Jest coraz więcej trzęsień ziemi ,wybuchów wulkanów i powodzi . To wszystko związane jest z klimatem . To mogłaby być kara przez rozwój cywilizacyjny . Przecież dym z fabryk idzie do powietrza przez co padają kwaśne deszcze . Ludzie często myją samochody w rzekach , więc je zanieczyszczają tak jak przyrodę. Czy to nie jest wystarczający powód by zgadzać się z tezą ? Według mnie owszem.
Kolejnym argumentem jest to , iż tak naprawdę ludzie przestaną być ludźmi a być może staną się robotami jak w filmach . Postęp techniczny za kilka lat spowoduje , że przestanie na interesować przyroda . Gdy wymyślono komputery z biegiem lat coraz więcej młodzieży woli grać w gry , niż iść na dwór pobiegać , gdy jest ładna pogoda. Naukowcy wymyślają coraz to nowsze sposoby życia . Kto na przykład w epoce średniowiecza mógłby pomyśleć , że będzie takie coś jak czajnik? Nikt, więc skąd my możemy wiedzieć czy nikt nie wymyśli bycia robotem . Wtedy jednak wszystko co piękne przestanie się liczyć .To na swój sposób też może być karą .
Ludzie utkną w świecie maszyn i ciężko będzie zwracać uwagę na rosnące drzewko.
Podsumowując naszą cywilizację spotka kara. Nadejdzie koniec świata w dalekiej przyszłości , lub piękno i natura stanie się kłębkiem maszyn .