Odpowiedzi

2010-02-22T16:18:22+01:00
Za 7 kg jabłek zapłacono 6,3 zł. Ile zapłacimy za 4 kg gruszek jeśli cena 1 kg gruszek jest wyższa od ceny 2 kg jebłek o 0,3

x - cena jabłek

7x = 6,3 |:7
x = 0,9

2*0,9 = 1,8
1,8+0,3 = 2,1

2,1 - cena gruszek (kg)
2,1*4 = 8,4

Odp. Zapłacimy 8,4 zł
2010-02-22T16:20:06+01:00
7÷6,3=1,1
1,1+0,3=1,4
1,4×4=5,6

za 4 kg gruszek zapłacono 5,6
2010-02-22T16:22:58+01:00
1 kg jabłek
6,3zł : 7kg = 0,90zł za kg
2 kg jabłek
0,90zł * 2kg = 1,80zł
1 kg gruszek
1,80zł + 0,30zł = 2,10zł
4 kg gruszek
4 kg * 2,10zł = 8,40zł
Odp.:Za 4 kg gruszek zapłacimy 8,40 zł.