Odpowiedzi

2009-10-15T20:11:56+02:00
Pierwszym argumentem, jaki chciałabym przestawić, jest to, iż Antygona nie miała wyjścia. Jej czyn jest w pełni uzasadniony, gdyż była pod wpływem emocji, a miłość siostrzana jaką darzyła swego brata była tak wielka, że nie potrafiła postąpić inaczej.Warto również zauważyć, że postacie kierowały się zupełnie innymi uczuciami. Antygona miała poczucie obowiązku religijnego wobec swojego brata i kochała go ponad światy. Nie chciała zrzucać na siebie gniewu bogów. Uważała, że nie można postępować tylko wedle ustanowionych praw ziemskich. Próbowała wytłumaczyć, dlaczego tak zrobiła, jednak Kreon odrzucał wszelkie argumenty i nie sluchal jej odczuć osobistych, jak i religijnych. Fakt. Musiał on stanąć przed trudną decyzją, jednak nie powinien kierować się tylko i wyłącznie swoim zdaniem i prawami ludzkimi, ponieważ każdy człowiek zasługuje na pochowanie, niezależnie od tego kim jest i jakiego czynu dokonał.W chwili, gdy władca Teb wydał wyrok na Antygonę, nie mógł się już od niego wycofać. Pociągnął on za sobą wiele konsekwencji, które w rezultacie zakończyły się serią nieszczęść i klęsk. Syn Kreona na wieść o śmierci ukochanej, postanowił popełnić samobójstwo, wkrótce to samo uczyniła jego żona i matka Antygony.
1 5 1
2009-10-15T20:13:45+02:00
Pierwszym argumentem, jaki chciałabym przestawić, jest to, iż Antygona nie miała wyjścia. Jej czyn jest w pełni uzasadniony, gdyż była pod wpływem emocji, a miłość siostrzana jaką darzyła swego brata była tak wielka, że nie potrafiła postąpić inaczej.Warto również zauważyć, że postacie kierowały się zupełnie innymi uczuciami. Antygona miała poczucie obowiązku religijnego wobec swojego brata i kochała go ponad światy. Nie chciała zrzucać na siebie gniewu bogów. Uważała, że nie można postępować tylko wedle ustanowionych praw ziemskich. Próbowała wytłumaczyć, dlaczego tak zrobiła, jednak Kreon odrzucał wszelkie argumenty i nie sluchal jej odczuć osobistych, jak i religijnych. Fakt. Musiał on stanąć przed trudną decyzją, jednak nie powinien kierować się tylko i wyłącznie swoim zdaniem i prawami ludzkimi, ponieważ każdy człowiek zasługuje na pochowanie, niezależnie od tego kim jest i jakiego czynu dokonał.W chwili, gdy władca Teb wydał wyrok na Antygonę, nie mógł się już od niego wycofać. Pociągnął on za sobą wiele konsekwencji, które w rezultacie zakończyły się serią nieszczęść i klęsk. Syn Kreona na wieść o śmierci ukochanej, postanowił popełnić samobójstwo, wkrótce to samo uczyniła jego żona i matka Antygony
1 1 1
2009-10-15T20:14:09+02:00
Drodzy uczniowie
Chce wam przedstawić Antygone i Kreona.Kto tu przegrywa? Pewnie myslicie że Antygona. Przeciesz to ona umarła .Popełniła samobójstwo.Zamurowana nie zniosła takiej kary za słuszna decyzje próbe pochowania brata.Lecz nad rodzina Antygony od poczatku wisiało fatum.Wiec dlaeczego kleske ponosi jednak Kreon?
Śmierć bliskich mu osób jest jego cierpieniem.Jego kleską jest podjecie decyzij zamurowaniu Antygony gdyby w pore zmienił zdanie nie stracił by swoicich bliskich.Chce byście sami dali swój osąd w tej sprawie.Bo ja widze tu kleske Kreona.
Dziekuje