Odpowiedzi

2009-10-15T20:19:26+02:00
Dawid - postać biblijna król Izraela ojciec Salomona.Dawid został poświęcony przez Saula.Dążył do zjednoczenia plemion Izraela i powiększenia terytorium państwa.Ujarzmił Filistynów zostawiając im jednak autonomię pod rządami własnych królów.

Salomon-prorok biblijny oraz koranu,król Izraela syn Dawida.Salomon słynął ze swojej mądrości ,,Bóg dał salomonowi mądrość i rozsądek nadzwyczajny oraz rozum nieogarniony,jak piasek na brzegi morza.

Sorki ale o Saulu nic nie wiem bo nie mieliśmy jescze na historii a z internetu nie będę zżynał
2 3 2
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-10-15T20:21:27+02:00
Saul
Kiedy Saul został namaszczony na króla, przez jakiś czas chodził ścieżkami Bożymi. Dopóki to robił, był błogosławiony przez Boga i szczęściło mu się we wszystkim co robił. Kiedy jednak pozwolił szatanowi wejść do jego duszy wszystko się zaczęło psuć. Próbował zabić Dawida, jednak Bóg przez niego objawił Saulowi jego niewinność. Kiedy zupełnie oddalił się od Boga zginął w bitwie z Filistyńczykami.
Dawid
Dawid przez całe swoje życie chodził z Bogiem. Był Mu posłuszny i kiedy popełnił błąd szczerze tego żałował. Był sprawiedliwy i kiedy mógł zemścić się na Saulu, gdy ten chciał go zabić, nie zrobił tego gdyż był bogobojny. Za jego rządów panował pokój, gdyż był też władcą rozumnym.
Salomon
Salomon był najmądrzejszym władcą na ziemi jaki kiedykolwiek istniał. We śnie darowanym mu przez Boga wybrał nie to na co tak wielu by się skusiło, ale mądrość i za to go Bóg błogosławił. Bitwy toczone przez niego były zawsze wygrywane. Przez całe swoje życie w jego królestwie panował pokój, ale na starość Salomon odszedł od Boga i zaczął grzesyć
11 4 11