Odpowiedzi

2010-02-22T16:46:54+01:00
Przedstawienie postaci:: Piętaszek to imię jakie Robinson nadał uratowanemu z rąk ludożerców chłopcu, a zawdzięczał je nazwie dnia tygodnia(piątku), w którym spotkał Robinsona.
Wygląd: Uwolniony młodzieniec miał 20 lat, był śniadym chłopcem o regularnych rysach twarzy. Ciemny kolor skóry, czarne oczy i granatowe włosy zdradzały jego pochodzenie.
Cechy charakteru i uosobienia: ten znakomity łowca budził sympatię i zaufanie. O zdolnościach i inteligencji Piętaszka mogą świadczyć jego szybkie postępy w nauce, Robinson postanowił cywilizować ,,dzikusa". W tym celu nauczył go języka angielskiego i zapoznał z budową strzelby. Dzięki Robinsonowi chłopiec odrzucił okrutne zwyczaje szczepowe, jak np. kanibalizm. Piętaszek okazał się szczery i oddany przyjaźni, kiedy nadarzyła się okazja, był gotów popłynąć zw swym wybawcą w nieznane.
Ocena postaci: Piętaszek jest sympatycznym bohaterem. wzrusza mnie jego przywiązanie do Robinsona. można podziwiać jego szlachetność i patriotyzm- Piętaszek mówi o ojczyźnie z miłością i tęsknotą
26 4 26