Odpowiedzi

2010-02-22T16:51:56+01:00
Akie znaczenie ma tradycja dla człowieka? Jaką wartość ma dla nas historia? Każdy ma inne poglądy na owe tematy. Dla jednych ludzi tradycja jest czymś ważnym i pielęgnowanym, a dla innych nie ma konkretnego znaczenia.
Moim zdaniem tradycja i historia jest czymś ważnym dla całego społeczeństwa, lecz niezawsze docenianym. Każda narodowość ma swoje obyczaje, które odróżniają ją w ten sposób od innych narodów.
My Polacy mamy dużo tradycji związnych z obchodami różnorakich świąt oraz przyżądzaniem potraw. Wiele tradycyjnych posiłków wystepuje tylko w naszym kraju i przejeżdżający do nas turyści zachwalają je. W czasie świąt takich jak Boże Narodzenie czy Wielkoanoc łączymy się w gronie najbliższych. Praktykowanie takich obrzędów przyczynia się do zbliżenia i przebywania w rodzinnym gronie.
Niestety coraz częściej zanikają niektóre tradycje, ponieważ ludzie dążąc w dzisiejszym świecie do jak najlepszego bytu materialnego zapominają o wartościach duchowych. Najbardzej zapomnianym przez Polaków obyczajem jest fakt wieszania falg w czasie obchodów świąt majowych. Jeszcze pare lat temu wstydem było nie mieć wtedy wywieszonej flagi, a teraz tylko gdzieniegdzie widzimy symbole narodowe.
Niezwykłe znaczenie dla człowieka ma historia. Dzięki niej możemy dowiedzieć się o przeszłości świata. Dowiadujemy się o ciężkich chwilach jakie spotykały naszą ojczyznę. Możemy poznać ludzi, którzy mągą stać się dla nas autorytetami ikazując swoją postawę dzięki, której nasze teraźniejsze życie wygląda tak, a nie inaczej.
Argumentem na to, iż tradycja i historia jest ważna są dzieła literackie i nietylko. Najwięksi artyści poświęcają tejże tematyce swe utwory. Wielkim Polakiem, który w swoim przepięknym dziele pt. ,,Pan Tadeusz\" połączył owe cechy był Adam Mickiewicz. Aleksander Kamiński w ,,Kamienie na szaniec\" ukazuje w bardzo dobry sposób to co robili młodzi ludzie w naszym wieku aby ratować ojczyznę.
Tak więc historia i tradycja odgrywa bardzo duże znaczenie dla ludzi. Mają one wielką i niezniszczalną wartość. Historia i tradycja będzie budowana i zmieniana przeznastępne pokolenia. Dużo również zależy od tego jaki my stosunek będziemy mieli do tych tematów.
1 5 1
2010-02-22T16:53:08+01:00
Bez niej wiara kościoła nie przetrwała by bo najpierw zaczęło się od nauczania Chrystusa potem przez tradycje ustną a potem przez jej spisanie
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T19:37:31+01:00
Chrystus polecił Apostołom, aby głosili jego Ewangelię. Oni głosili ją pisemnie i ustnie. Tradycja to żywe przekazywanie Ewangelii, wypełniane w Duchu Świętym nazywamy Tradycją. Przez Tradycję, Kościół* swoją nauką, swym życiemi oddawaniem czci Bogu uwieczni i przekazuje wszystko w co wierzy.
2 5 2