Odpowiedzi

2009-04-15T16:29:06+02:00
Staś Tarkowski jest mądrą i miła postacią książki Henryka Sienkiewicza. Jest to zdolny czternastolatek posiadający rozszerzoną wiedzę na temat wielu dziedzin, do nich zalicza się polityka. Zna on języki rodowe, czyli francuski i polski, jak za równo te zagraniczne., na przykład angielski. Podczas długiej podróży nauczył się kilku powiedzeń afrykańskich. Mógł on swobodnie się porozumiewać z Kalim i Meą.
Oprócz wiedzy, odwagi, pomysłowości oraz zaradności miał również słaby punkt, którym jest zarozumiałość. Henryk Sienkiewicz ukazał to na samym początku lektury, później ta cecha zanikła.
Osobiście podejrzewam, że bohater, którego opisuję nie miał zbyt wielu kolegów, ani przyjaciół w szkole. Ubierał się on wygodnie, a nie elegancko, był pyszny, zuchwały oraz szczery i prawdomówny. Nie zauważali jednak oni jego dobrych cech, które ujrzeli dopiero jego prawdziwi przyjaciele z Afryki.
Pomimo tego, że tata Stasia był Polakiem on urodził się w Port Saidzie. Był tam najlepszym pływakiem. Zajmował on pierwsze miejsca w konkursach wiedzy, strzenictwa i jazdy konnej. W osiąganiu sukcesów w pływaniu pomogły mu cechy takie jak, silny, wysoki, potężny, dobrze zbudowany oraz wysportowany. Chodzą pogłosy, że główny bohater książki, Staś Tarkowski miał dziewczynę, która za pewne zauważyła w nim wszystkie cechy charakteru, te dobre i te złe. Mogła je zaakceptować w porównaniu do rówieśników. Zapewne zauważyła ona również jego jasne włosy, niebieskie oczy oraz dobrze skonstruowaną posturę.
Moim Zdaniem Staś był pozytywną postacią. Po mimo jego złych cech charakteru zauważyłem również te dobre.
1 5 1