Zadanie brzmi następująco :

Najchętniej zaprzyjaźniłbym się z... Przedstaw charakterystykę postaci. Uwzględnij wszystkie jej elementy. Zastosuj cytaty. Na piątek 17 IV 2009r.

Jest to zadanie do lektury Ireny Jurgielewiczowej "Ten Obcy"
Proszę o szybką odpowiedź...

1

Odpowiedzi

2009-04-16T16:12:06+02:00
Nasz bohater nazywał się Julek Miler i miał 9 lat, więc był najmłodszy z grupy dzieci z wyspy „[...] Był z załogi najmłodszy i odczuwał każde ograniczenie swobody jeszcze boleśniej niż inni. [...] ”. Uczeń szkoły podstawowej. Miał rodziców i kuzyna Mariana Pietrzaka „[...] dwaj cioteczni bracia, Marian Pietrzyk i Julek Miler.[...] ”. Pierwszy raz wakacje spędził u dziadków na wsi w Olszynach.
Julek był bardzo niski i chuderlawy. Miał szpiczaste uszy i bystre, ciemne oczy „uszy Julka wydawały się jeszcze bardziej szpiczaste niż zazwyczaj, czarne oczy błyszczały bystro, jak u czujnego zwierzątka” . Posiadał małe pięści, lecz nie zrażony tym, jak bohater udał się na pomoc Zenkowi „Siłę zastąpiła furia: małe pięści grzmociły tak szybko, że flegmatyczny wyrostek, nie mogąc ich uchwycić i czując przy tym bolesne kopnięcia w łydki – cofną się o krok i zwolnił nogę Zenka. ”
Chłopiec był bardzo dziecinny. Był pomocny, gdyż kupował Zenkowi chleb. Zawsze chętny do działania. Kiedy dowiedział się o obcym na wyspie chciał od razu go pobić, co świadczy też jego lekkomyślności „– Spierzemy go prawda? ” Uwielbiał samochody osobowe. Potrafił określić markę i stan każdego modelu „ Przed domem stała rozklekotana dekawka doktora Zalewskiego. Chłopcy, jak zawsze, obejrzeli ją ze wszystkich stron, dzieląc się fachowymi uwagami o stanie jej motoru i karoserii. ” „Julek wymienia marki przejeżdżających aut;”