Napisz do wybranej osoby list, w którym opowiesz o wydarzeniach mających ostatnio miejsce. Pamiętaj o wszystkich elementach stałych oraz właściwej pisowni bezpośrednich zwrotów do adresata. (;

Może być na przykładzie lub wymyślony. ;))))
dziękówa z góry. **;
potrzebne mi na dzisiaj. xd

2

Odpowiedzi

2010-02-22T17:24:38+01:00
Droga Ado!
Ostatnio w naszym miasteczku był przykry wypadek; młoda kobieta zderzyła się z tirem. Niestety nie miała szans na przeżycie. Zmarła też pani Celina Nowak ,która była w podeszłym wieku.
Wyjechałam z rodzicami na kilka dni do cioci ponieważ nasz dom zostaje zburzony i przenosimy się do nowego. Na miesiąc musimy u cioci zostać ,ponieważ trzeba w nowym domu pomalować ściany i wymienić drzwi frontowe.
Bardzo mi Ciebie brakuje. Brakuje mi Twojego uśmiechu i Twoich pomysłów na spędzenie czasu. Bardzo się bez Ciebie nudzę. Mam nadzieje że przyjedziesz szybko. Szykuję dla Ciebie miłą niespodziankę. Już widzę Twoja minę gdy ją zobaczysz.

Pozdrawiam Cię serdecznie
Twoja Greta
3 2 3
2010-02-22T17:28:59+01:00
12.05.09r.
Droga Krysiu!!

Dziękuje Ci za gry , które mi przesłałaś! Lecz nie mogłam z nich skorzystać, gdyż mój komputer jest popsuty. wolny czas poświęcam na zabawę z kolegami i koleżankami z bloku. Opisze ci pewne niesamowite wydarzenie z wczorajszego dnia.
wczoraj wyszłam na dwór zaraz po obiedzie. Mama kazała wrócić mi dopiero na 18 więc mieliśmy dużo czasu. Postanowiliśmy pójść do lasu i urządzić tam piknik. Zabraliśmy ze sobą duży koszyk, a w nim koc, jedzenie, piłkę.Jednak aby tam dojść trzeba było przejść przez pole...
Gdy szliśmy w oddali zauważyliśmy 2 białe ciężarówki. Wybiegło z nich parę potężnych mężczyzn ubranych w zielone kombinezony. chwile później rozległy się donośne strzały. Wszyscy się przestraszyli ci panowie polowali na dzikie zające.Było nam strasznie szkoda biednych zwierzaków, lecz nic nie mogliśmy na to poradzić. Szybko wróciliśmy do domu i opowiedzieliśmy o tym rodzicom. Im również było szkoda zwierzaków.
Może wiesz co można zrobić by zapobiec tym polowaniom??? pozdrów rodziców i siostrę.
Ola:)
4 2 4