Odpowiedzi

2010-02-22T17:29:17+01:00
Wielki Post ,moim zdaniem, oznacza wstrzemięźliwość czyli pohamowanie. Oznacza to, że w tym czasie nie wyprawiamy żadnych imprez poza zgodą kościoła. Oczywiście też ograniczenie w jedzeniu.

Pozdrawiam i liczę na naj!
24 3 24
2010-02-22T17:30:04+01:00
Dla mnie Wielki Post jest czasem zastanowienia sie nad swoim życiem. jak postepowac zeby było dobrze. jest to takie szczególne czekanie na powtórne przyjscie Jezusa. i zamiast jeździc na dyskoteki( chociaz zadna w ten czas nie jest otwarta) to można zastanowic sie nad swoim zachowaniem, postepowaniem.


licze na naj;)
25 3 25
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T17:30:16+01:00
To czas zadumy i refleksji. Po, co nam ta zaduma? By poznać siebie i zweryfikować, jakim jestem katolikiem. Co czynię w sprawie pogłębiania mojej wiary? Ale to też okres wyskoczenia z tego pociągu codzienności. To czas rozmyślania nad męką i śmiercią Chrystusa. Czy byłbym na tyle silny by oddać swoje życie za ludzi grzesznych? Zrozumienie śmierci Chrystusa da nam jasny obraz tego, czym jest Wielki Post. Te czterdzieści dni to nie za wiele w przeciągu całego roku. A jednak jak ważne dla ludzi wierzących. Może ktoś spytać, po co wtedy robi się jakieś postanowienia? Można odpowiedzieć, bo to, czego sobie odmówię mogę mieć przez resztę dni. Ale w tych postanowieniach wielkopostnych tkwi tajemnica poznania magii tego okresu. A czy niewierzący może dla siebie odnaleźć coś w tym okresie? Zapewne. Wystarczy odrobina chęci. Czy nurtuje cię pytanie, dla czego? Wystarczy otworzyć Pismo Święte i odnajdzie się tam odpowiedź na nurtujące pytanie, dla czego? Wielki Post to też okres zadumy nad przemijaniem i śmiercią. To okres, kiedy pytanie, co dalej? Albo zostanie bez odpowiedzi albo dzięki męce i śmierci Chrystusa zrozumiemy, że na końcu naszej drogi czeka nas zmartwychwstanie i życie wieczne. Wielki Post to okres szukania drogi ku zbawieniu. To w śmierci Chrystusa zawarta jest tajemnica wiary. Kiedy zrozumiemy, że Chrystus uczynił to bezinteresownie bo jego miłość do człowieka byłą tak wielka znajdziemy drogę ku zbawieniu.
24 3 24