Napisz przemówienie na dwa wybrane tematy lub chociaż na jeden:
1Kazanie kościelne,
2Przemówienie"toast"
3 mowa przewodniczącego samorządu uczniowskiego z okazji ukończenia szkoły,
4mowa sądowa obrońcy bądź oskarżyciela...
5przemówienie posła w sejmie
Daje najlepsze;)

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T18:02:29+01:00
Szanowni zebrani!

Droga Dyrekcjo, drodzy Nauczyciele i Wychowawcy oraz mili Goście.

W imieniu wszystkich absolwentów (nazwa szkoły) serdecznie witam przybyłych.

Dziś po raz ostatni wezwał nas gimnazjalny dzwonek. Przybyliśmy tu trzy lata temu beztroscy, weseli i ciekawi pracy w nowym typie szkoły. Wychodzimy dojrzalsi, bogatsi w wiedzę, przygotowani do trudnej drogi życiowej. Zamknął się bardzo ważny okres naszego młodego życia. To nauczyciele przyczynili się do pogłębienia naszej wiedzy. Zdajemy sobie sprawę ile trudu włożyli w nas, żeby wpoić chęć do pracy. Wychowawcy nie tylko uczyli nas być dobrymi uczniami ale także wzorowymi ludźmi.

Drodzy, szanowni Nauczyciele! W dniu dzisiejszym serdecznie dziękujemy wam za pracę. Wiemy, że czasem byliśmy dla was ciężarem. Postarajcie się o tym zapomnieć.

Dziś my wspominamy nasze porażki i sukcesy.

Przyrzekaliśmy godnie reprezentować naszą szkołę w dalszym życiu.

Za to wszystko serdecznie dziękujemy!
1 5 1
2010-02-22T18:07:13+01:00
Wysoki Sądzie!
Stoję tu, aby oskarżyć Jakuba Colina
Zarzucane mu czyny to złamanie przez niego zasad moralnych, ucieczkę z galer, oszustwa oraz morderstwa.Jest to człowiek budzący wiele kontrowersji
Jako oskarżyciel , chciałabym przybliżyć Wysokiemu sądowi postać Jakuba colina i udowodnić,że jest winny zarzucanych mu czynów.
W dzisiejszych czasach władza coraz częściej kojarzona jest z pieniędzmi. Kto je posiada ten ma władzę.O zdobyciu władzy marzył chyba każdy z nas tu obecnych.Myślę jednak ,że nie każdy z nas dąży do władzy poprzez naruszenie większości reguł, praw społecznych a także zasad etycznych.
1 5 1