Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T21:13:04+01:00
Zaraza żółta- (Orobanche flava) – gatunek rośliny należący do rodziny zarazowatych (Orobanchaceae). W Polsce występuje głównie w Karpatach, gdzie jest dość częsty. Poza Karpatami wystepuje tylko na pojedynczych stanowiskach w przylegających obszarach Pogórza i bardzo rzadko w Sudetach (Góry Sowie).


Łuskiewnik różowy- (Lathraea squamaria L.) – gatunek rośliny, wg systematyki Reveala należący do rodziny zarazowatych (Orobanchaceae). W innych systematykach zaliczany jest do rodziny trędownikowatych. W Polsce jest rośliną pospolitą.


Kanianka- (Cuscuta), rodzaj z rodziny kaniankowatych, rośliny pasożytnicze, bezzieleniowe, pozbawione liści i korzeni, wnikające w tkanki żywiciela przy pomocy ssawek (haustoriów).


Raflezja, bukietnica (Rafflesia), rodzaj z rodziny raflezjowatych. Rośliny pasożytnicze, bezzieleniowe, występujące na obszarach tropikalnych. Raflezja Arnolda (Rafflesia arnoldii), rosnąca na Borneo i Sumatrze, posiada największe kwiaty spośród wszystkich znanych roślin, osiągające do 1 m średnicy.


myślę że się przyda, pozdrawiam ;)
1 4 1