Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-15T22:12:30+02:00
Moim zdaniem sformułowanie:"Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem" pokazuje ludzkie pragnienie posiadania kogoś bliskiego.
Gdy człowiek dobiera sobie przyjaciół często nie dostrzega piękna ich charakteru. Zwraca uwagę na wygląd i pieniądze. Nie zdaje sobie sprawy, że rani innych swoim zachowaniem. Przez takie postępowanie odpycha prawdziwe uczucie i w skutek tego nigdy nie będzie szczęśliwy.
Mały Książę jest przykładem wytrwałości w dążeniu do spełnienia swoich marzeń. On właśnie poszukiwał osoby, dla której byłby całym światem. Chciał znaleźć prawdziwego przyjaciela. Czuł potrzebę bycia odpowiedzialnym za kogoś, chciał opiekować się i kochać innych. Był w stanie poświęcać się, wybaczać i być dobrym.
Przykładem wielkiej sympatii jest przyjaźń między Różą, a Małym Księciem. Kwiat stał się dla niego bardzo ważny, bo nigdy przedtem nie widział takiej rośliny i dlatego pokochał swoją Różę, mimo wielu jej wad.
Niektórzy ludzie mogą nie wiedzieć nawet o twoim istnieniu, a inny może nie wyobrażać sobie życia bez ciebie. Każdy człowiek na ziemi ma choć jedną osobę, która zawsze będzie pamiętać miłe chwile spędzone razem, radości i smutki, sukcesy i klęski.
52 4 52
2009-10-15T22:13:49+02:00
Moim zadaniem jest przedstawienie w dowolnej formie rozwinięcie myśli na temat Dla całego świata możesz byc nikim, dla kogos mozesz byc całym światem'. Moim zdaniem wielu nas wszystkiego w swoim zyciu nie potrafi dostrzec tak jak nalezy i popelnia wiele błedów z zyciu zalujac potem tych zlych sytuacji. Mozna przedstawic to np na podstawie doboru dla siebie przyjaciol kiedy to człowiek i każdy z nas nie dostrzega u nich tych cech charakteru ktore powinien dostrzec najczęsciej zwracamy uwage na wyglac...ubior...i czy posiada pieniadze,a nie to co najwazniejsze czyli to jaki jest wewnatrz a dokładnie z charakteru. Taka osoba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi druga osobe takim zachowaniem, czy zeby zostac przyjacielem czyjes osoby nalezy posiadac pieniadze i ladnie i dobrze wygladac? Przez takie postępowanie odpycha prawdziwe uczucie i w skutek tego nigdy nie będzie szczęśliwy. Moim zdaniem pieniadze czy wyglad to nie to samo, poniewaz pieniadze szczescia nie daja i tym bardziej zdrowia. wiele osob nie potrafi tego zauwazyc. Milosc i przyjazn sa bardzo pozyteczne w zyciu. Przyjaciel jest osoab ktora zawsze nas wyslucha i doradzi. Mały ksiąze jest postacia która pokazuje nam jak piękna moze byc prawdziwa przyjaz jest przykladem przykładem wytrwałości w dążeniu do spełnienia swoich marzeń i przyjaciela. Mały ksiaze odwiedzajac planety ( podrozujac) poszukiwał kogoś kto byl by dla niego wszystkim tzn calym swiatem. Poszukiwał prawdziwego przyjaciela z ktorym moglby porozmawiac o wszystkim. Czuł potrzebę bycia odpowiedzialnym za kogoś, chciał opiekować się i kochać innych. Był w stanie poświęcać się, wybaczać i być dobrym. Ponieważ nie warto ranic sie nigdy i krzywdzic na wzajem, ponieważ w przyjazni trzeba byc odpowiedzialnym za wszystko jak również trzeba być przy tej osobie w kazdej sytuacji. przykładem przyjazni jest róża z którą mały ksiaze nawiazał od początku więź. Kwiat stał się dla niego bardzo ważny, bo nigdy przedtem nie widział takiej rośliny i dlatego pokochał swoją Różę, mimo wielu jej wad.Niektórzy ludzie mogą nie wiedzieć nawet o twoim istnieniu, a inny może niewyobrażać sobie życia bez ciebie. Każdy człowiek na ziemi ma choć jedną osobę, która zawsze będzie pamiętać miłe chwile spędzone razem, radości i smutki, sukcesy i klęski. Dlatego uważam,że każdy powinien dostrzegać to co jest w głebi serca drugiej osoby a nie patrzeć na to kim ta osoba jest. przyjaciel zawsze bedzie kims wyjatkowym i dla nas calym swiatem.
31 3 31
2009-10-15T22:19:35+02:00
Praca w formie zapiska w dzienniku/pamiętniku


15 października 2009r

Dzisiaj zetknęłam się z cytatem ' Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem'.
Chciałabym wysnuć na ten temat parę przemyśleń.
Zacznę może od tego, że myśl ta ewidentnie kojarzy mi się z relacjami międzyludzkimi, potrzebą bliskości, jaką odczuwa człowiek w stosunku do drugiego człowieka. Każdy osobna nie znaczy dla świata nic. Jest tylko jedną osobą, na którą świat nie musi zwracać szczególnej uwagi. Nie stanowi dla niego zagrożenia. Również dla ludzkości nie jest nikim specjalnie ważnym. Tylko jedną miliardową całego społeczeństwa, rozróżniającego się różnymi językami i dialektami, odmiennymi upodobaniami, charakterami i wyglądem. Jednak gdy tylko na swojej drodze spotkamy tę jedną, jedyną osobę, która nagle stanie się dla nas bardzo ważna. Za sprawą jakiejś magicznej siły stajemy się dla tej osoby ważniejsi niż cokolwiek innego, całe jej dotychczasowe życie zmienia się jak za sprawą dotknięcia czarodziejskiej różdżki. Ja, człowiek- mała istota, z którą świat się nie liczy- staje się najważniejszym powodem dla życia kogoś innego. To naprawdę zdumiewające i pocieszające.
Na tym już dzisiaj skończę swoje rozmyślania. Dziękuję, że mogę Ci się zwierzać pamiętniku!


26 4 26