Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T19:55:46+01:00
W dżungli amazońskiej można przeżyć wiele ciekawych przygód: łowić piranie, spotkać szamana, mieć wizje po wypiciu specyfiku o nazwie aya-huasca, pływać w Amazonce z delfinami, przedzierać się z maczetami przez dziką dżunglę. To wszystko przydarzyło się nam w ciągu zaledwie 7 dni, które spędziliśmy w peruwiańskiej części tego niezwykłego ekosystemu.
Nie myślałam nigdy, że spanie w amazońskiej dżungli jest tak niewiarygodnie wyjątkowe, że zasłuży sobie na odrębny post na tej stronie. Po moim jednak pobycie na południowym krańcu Kolumbii, stwierdziłam, że kilka spędzonych tam nocy w indiańskiej maloce przy samej Amazonce wartych jest tych słów.
Amazońska puszcza zaskakuje nie tylko niesamowitą ilością flory i fauny tam żyjącej, swoją wyjątkową siłą, ale przede wszystkim żywotnością. Nie bez powodu twierdzi się, że Amazonia to jest jedno wielkie serce i płuca naszej planety. Ani się obejrzysz, a na Twojej skórze zaczyna coś wyrastać.
Pierwsza noc w Amazonii jest trudna. Puszcza bzyczy, piszczy, kwiczy, zgrzyta, skrzypi, chrzęści, chrobocze, trzeszczy... Dzikie zwierzęta polują, skaczą, przemieszczają się, konary zawodzą, od czasu do czasu słychać huk upadającego na ziemię drzewa.

Noc w Amazonii jest głośna. Puszcza daje znać, że żyje.
Moja ciotka tam była 5 lat temu nawet mam zdjecia to jest opis amazonki na prawde ;)))
2 5 2