Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T20:37:59+01:00
Dla mnie eucharystia to sam Chrystus , który przychodzi do mnie co niedziele , chociaż sądzę jeżeli ktoś ma ciężki grzech nie powinien przyjmować do swojego serca eucharystii ,ponieważ nasz Pan nie jest tego godny by przyjmować go do serca przepełnionego złymi uczynkami ,a zarazem zaniedbanego.
Przypominając sobie wydarzenie z tamtego roku ,które stało się w Sokółce możemy stwierdzić iż Eucharystia to cząstka Jezusa ,który przy tym niezwykłym sakramencie chce nam pokazać jak bardzo nas kocha ,że my chrześcijanie przez tak mały gest jesteśmy bliżej Naszego Pana , który jest w Niebie.To święte ciało daje mi nadzieję na lepsze życie . Dzięki niej czuję się wolny od szatana i również ,że jestem bliżej Boga . Ten sakrament daję nam wewnętrzną moc . Nie rozumiem ludzi , którzy nie chcą być zaszczyceni tym cudownym sakramentem na przykład przez to ,że nie są związani węzłem małżeńskim . Wiem ,że to ich sumienie , ale przejmuje się tymi biednymi ludźmi . Mają przecież wielce obciążone sumienie. Martwi mie również to ,że nie wszyscy wyznawcy Jezusa chodzą do kościoła . Dzisiejszych czasach wiele się słyszy o tym . Ludzie mówią "jestem wierzącym , ale nie praktykującym " Czy takich ludzi jeszcze można nazwać chrześcijanami ?Każdy na pewno uważa ,że tak . Owszem ,ja również muszę się z tym zgodzić . Ale nie rozumiem postępowania nie praktykujących katolików. Dlaczego ? Otóż jest jeden wielki powód skoro się przyznają do Jezusa jeszcze raz zadaję sobie to pytanie dlaczego nie chcą przyjmować tak zwanej powszechnie komunii ? Nasze pokolenie patrząc na ludzi młodych właśnie tak zaczyna postępować . Chodzi do kościoła , ale milknie na mówieniu prostej modlitwy "Ojcze nasz " . Śmieją się ze starszych osób , które modlą się.Nie ma dla nich żadnego poszanowanie.Smucę się tym patrząc na swoich rówieśników takim zachowaniem . Gdy byłam jeszcze mała zauważyłam w kościele jak gimnazjaliści wypluwają Hostie i śmiali się z tego . Wtedy uświadomiłam sobie ,że źle robią . Takim stosunkiem pokazują swoje poszanowanie do samego Pana Boga . Uważam ,że ja również popełniam błędy jak każdy człowiek i ,że Bóg mi wybaczy za te moje życiowe błędy . Gdy przyjmuje eucharystię czuję zbawienie mojej duszy . I współczuję ateistom ,że nigdy tego nie mogli poczuć tego gdy dusza twoja przenosi się gdzieś i czuję radość . Dla eucharystia jest jak ambrozja dla mitycznych greckich bogów uradowaniem mojego sumienia.
Kończąc powiem jedynie tyle EUCHARYSTIA TO BÓG , KTÓRY CHCE NAM POKAZAĆ ,ŻE JESTEŚMY GODNI PRZYJMOWAĆ JEGO CIAŁO .
47 2 47
  • drut
  • Początkujący
2010-02-22T20:47:18+01:00
Eucharystia to pojęcie używane przez chrześcijan. Jest ona dla mnie czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym, jest pewnym wyznacznikiem mojego życia jako człowieka. Eucharystia pomaga mi przezwyciężać zło i daje nowe siły na każdy dzień z Bogiem.
Jest dla mnie pewna pomocą w szarej codzienności, pewnym światłem za którym warto podążyć i poświęcić jej życie. Na każdej mszy świętej pomaga mi ona spotkać się z Chrystusem, poznać jego dobroć i nieskończone miłosierdzie jaki darzy mnie właśnie przez eucharystię. W czasie wielkiego postu jest ona dla mnie szczególnie ważna gdyż dzięki niej jestem człowiekiem mocnym na zło. Pomaga mi w modlitwie, jałmużnie i poście, który jest dla mnie nie tylko wstrzemięźliwości od posiłków mięsnych ale także ograniczeniu mojej gry na komputerze czy oglądaniu TV.
Chrystus jako najwyższy kapłan ustanawiając Eucharystię daje nam siebie, otwiera się dla nas abyśmy jako chrześcijanie karmili się min by móc osiągnąć życie wieczne. Musimy pamiętać aby nigdy nie zawstydzić się Chrystusa i dalej w pełni kontynuować jego dzieło, które zapoczątkował 2000 lat temu.
Pamiętajcie iż Eucharystia jest najwyższym dobrem pozostawionym przez Niego dla ans marnych grzeszników.

Jak za mało to pisz gg.9008093
Polecam się na przyszłość !
Piotrek.
71 4 71