Odpowiedzi

2011-07-24T00:16:04+02:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).

Barok - oznacza surową, nieobrobioną perłę. Trwał od końca XVI do połowy XVIII w. Najbardziej charakterystyczne dla sztuki baroku jest bogactowo, monumentalizm, dekoracyjność, ozdobność, tematyka religijna, mitologiczna, alegoria, synteza różnych elementów, duża rola kolorystyki.

 

Impresjonizm - znaczy wrażenie, odbicie. Jeden z obrazów C. Moneta wystawiony w Paryżu w 1874 roku ( pt. „Impresja – wschód słońca” ) dał nazwę i początek temu ruchowi.  Impresjonistom chodziło głównie o malowanie w plenerze, gdzie łatwo uzyskuje się grę świateł i cieni, a barwy zastępują linie. Obrazy impresjonistyczne miały nastrój i atmosferę, trudno było mówić o precyzji linii i formy, liczyło się jedynie wrażenie. Impresjonizm muzyczny, przełom XIX i XX wiek,  powstał około 15 lat po pojawieniu się tego kierunku w malarstwie.

 

Pozdrawiam.

3 5 3