Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-16T10:08:01+02:00
Agresja to zachowanie mające na celu wyładowanie złości, gniewu, żalu i niezadowolenia na innych. Agresję można najczęściej zaobserwować w szkołach, na stadionie - w kłótni między zagorzałymi pseudokibicami i w wielu innych miejscach. Badania statystyczne wykazują, iż agresja wzrasta wśród młodszych osób, co nie zaprzecza, iż osoby starsze radzą sobie z nią. ZACHOWANIE TO JEST WYRAZEM CZYJEJŚ SŁABOŚCI PSYCHICZNEJ.

Dowodem powyższego twierdzenia jest nieumyślna przemoc. Są ludzie, którzy czasami stają się agresywni ze wzgledu na sytuację. Część z nich potrafi jednak zapanować nad emocjami w przeciwieństwie do osób, które są praktycznie agresywne przez cały czas. Te zaś najczęściej są zakompleksione, niektóre przechodziły (lub przechodzą) złe dzieciństwo, są bardziej zestresowane, przez co nie potrafią zapanować nad emocjami i wyżywają się na innych uzywając przemocy. Czasami z niezadowolenia niszczą przedmioty, np. wiele młodych osób rzuca je o ścianę, szafę i.t.p...

Dobrym argumentem jest wykształcenie. Jak wcześniej dowiodłem/am osoby zakompleksione częściej są agresywne. Człowiek wykształcony łatwiej może znaleźć pracę, może liczyć na wysokie zarobki, przebywa w lepszym towarzystwie, lepiej się czuje, i rzadziej się stresuje, przez cdo nie bywa agresywny. Można z tego wywnioskować, że jeżeli osoba wykształcona nie ma objawów agresji w przeciwieństwie do osoby niewykształconej, jedną z głównych przyczyn agresji jest wykształcenie, a raczej jego brak.

Czy można więc nie wierzyć w słuszność twierdzenia "Agresja jest wyrazem słabości psychicznej."? Uważam, że przedstawione argumenty nie dają ku temu podstaw.
3 3 3
2009-10-16T11:16:27+02:00
Z agresją spotykamy się niemal na co dzień : w pracy, w szkole, na ulicy, a także w oglądanych przez nas filmach.
Niestety najczęściej ludzie uważają to za objaw siły, tak więc agresja jest bardzo często ujawniana u mężczyzn, popisując się tym swoją siłą.
Siłę powinno się także spostrzegać jako władzę panowania nad samym sobą; silny człowiek nie musi ujawniać tego fizycznie, lecz psychicznie, nie odpowiadając agresja na agresję. Przykładem tego są słowa Chrystusa, że należy agresorowi nadstawić drugi policzek, nie ucząc tym słabości, lecz rozsądku.
Agresję pokazują także ci ,którzy czują się zagrożeni .Zwierze znajdujące się właśnie w takiej sytuacji , próbuje zdominować nawet większego od siebie przeciwnika . Ludzie także atakują kiedy czegoś się obawiają : ośmieszenia osądzenia o brak odwagi lub utraty pozycji społecznej .
przyczyną agresji jest również słabość lub brak więzi międzyludzkich. Powoduje to uczucie osamotnienia ono zaś jest podstawą poczucia zagrożenia. Łatwiej przejawiają się agresywne zachowania wobec obcych ,niż ludzi których znamy . Spowodowane jest to brakiem dialogu . Ludzie którzy nie potrafią się porozumieć słowami często odnoszą się do agresji ,przykładem tego są wojny między państwami.
Agresja jest zaliczana do charakterystycznych cech tego świata . przedstawia sama w sobie siłę w przemocy oraz słabość psychiczną . Pokazuje również człowieka pozbawionego dialogów międzyludzkich ,rozróżnienia dobra od zła ,a także jak bardzo jest się osamotnionym ,niepewnym w stosunku do innych .

4 4 4