Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T20:11:18+01:00
KRAJ :
Policjant ranny - spadła na niego bryła lodu z dachu komendy.
Piotrkowska prokuratura zbada, czy ktoś zawinił w związku tym, że policjant został ranny po tym, jak z dachu piotrkowskiej komendy spadła na niego lodowo-śnieżna bryła. Funkcjonariusz z podejrzeniem wstrząśnienia mózgu przebywa na obserwacji w szpitalu

Poznań: protest przeciwko zamknięciu Galerii Inner Spaces.
W Poznaniu musi być miejsce dla alternatywnej kultury, uważają obrońcy Galerii Inner Spaces na poznańskich Jeżycach. Kilkadziesiąt osób, głównie młodych protestowało przeciwko zamknięciu Galerii, przy ul. Jackowskiego.

Policja chce zezwolić na handel bronią w sieci.
Broń, na którą trzeba mieć pozwolenie, będzie można kupować również przez Internet - tak przynajmniej zakłada projekt ustawy przygotowywany przez Komendę Główną Policji, do którego dotarł reporter .

Zarzuty dla trenera szczypiornistek: pedofilia i gwałt.
Zarzut pedofilii i gwałtu na nieletniej z użyciem podstępu postawiła w poniedziałek prokuratura rejonowa w Świdnicy Stanisławowi S., trenerowi młodych szczypiornistek. Czynów tych miał dopuścić się względem dziewcząt z prowadzonej przez siebie drużyny.

Notatka typująca zabójcę Papały "zaginęła"na policji. Na 6 lat.
Przez sześć lat nieznana prokuraturze była policyjna notatka z lipca 1998 r., która wskazywała na gangstera Rafała K. jako na zabójcę Marka Papały. Śledztwo w sprawie zaginięcia notatki prowadzi łódzka prokuratura. Sprawa wypłynęła przed Sądem Okręgowym w Warszawie w procesie dwóch gangsterów.

ŚWIAT:
Afera korupcyjna w Czechach
Za sprawą dziennikarskiego śledztwa czeska i austriacka policja badają wielki kontrakt dla armii Czech, za który duże prowizje wzięły główne czeskie partie. Skandal zagraża większej części sceny politycznej nad Wełtawą.

Moskwa: opady śniegu, jakich nie było od 1966 r.
W ostatnich dniach w Moskwie odnotowano rekordowe opady śniegu. W niektórych częściach rosyjskiej stolicy w poniedziałek leżało 63 cm śniegu. Według strony internetowej meteonovosti.ru takich zasp nie widziano tam od 1966 roku.

Dramatyczny start samolotu: setki litrów paliwa wyciekły z silnika.
Niezwykłe zdjęcia z wczorajszego startu samolotu firmy Thomas Cook obiegły cały świat. Widzimy na nich, jak pasażerski boeing 757 z ponad 230 pasażerami na pokładzie wzbija się w niebo w oparach cieknącego z silnika paliwa

ONZ ostrzega przed górami odpadów elektronicznych.
Gwałtowny wzrost ilości odpadów elektronicznych (komputery, telefony komórkowe itp.) spowoduje poważne problemy sanitarne i ekologiczne w krajach rozwijających się, jeśli nie zostanie szybko podjęty recykling - ostrzegło ONZ.

Wypadek autokaru w Austrii. Są ofiary.
Sześć osób zginęło, 37 zostało rannych w katastrofie niemieckiego autobusu, który rozbił się rano na autostradzie A-12 koło miejscowości Heiligenkreuz 15 km od Wiednia. Kursowy autobus przewoził do Monachium kosowskich Albańczykow.