Odpowiedzi

2010-02-22T20:06:12+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
Stacja I... Tak łatwo powiedzieć skazuję cię na śmierć. Dlaczego człowiek z taką łatwością skazuje drugiego człowieka na śmierć? Zastanówmy się nad tym chwile i odpowiedzmy sobie na te pytanie.
Stacja II... I wziąłeś Jezu na swoje barki nasze grzecy. Dlaczego ludzie nie wiedzą dalej co zrobiłeś dla nich? Czy aby nie jesteśmy wirze ludzi i zdarzeń?
stacja III... I upadłeś pod ciężarem grzechów naszych. Ile razy my upadamy i się nie podnosimy? A ty Jezu wstałeś i poszedłeś dalej aby nas od kupić. Dziękujemy ci za to Jezu.
6 4 6
Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T20:41:02+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
Stacja I Pan Jezus na śmierć skazany
,,Oto człowiek- ukrzyżuj!" tłum tak szybko skazuje Jezusa na śmierć. Oburzające...? A jak często to ja idąc za głosem tłumu wydaję osąd, którym kogoś skazuję? Czy wiem, że skazuję właśnie Chrystusa?

Stacja II Pan Jezus bierze krzyż na swe ramiona
To właśnie teraz ciężar naszego grzechu spoczywa na Jego ramionach. to właśnie teraz Jezus bez chwili wahania bierze krzyż. To właśnie teraz- On cierpi za nas.

Stacja III Pan Jezus upada po raz pierwszy.
Ciężar Krzyża po raz pierwszy przytłacza Jezusa. Wykończony biczowaniem nie daje sobie rady... i upada. Krzyż sam w sobie jest ciężki, ale Jezus nie dźwiga tylko dwóch drewnianych belek. Dźwiga grzechy wszystkich ludzi, chce odkupić nasze winy. Nie marnujmy Jego ofiary. Starajmy się żyć tak, by grzech w naszym życiu nie dominował i by było go jak najmniej.

Stacja IV Pan Jezus spotyka swoją Matkę
Jeśli masz chwile smutne w tym życiu - powierz się Matce. Ona matka, która pomoże znieść Ci cierpienie.

Stacja V Szymon Cyrenejczyk pomaga nieść krzyż Jezusowi
Szymon zostaje zmuszony do niesienia Krzyża. Nie broni się, nie protestuje. A jak ja spełniam zadanie, które daje mi Bóg? Czy potrafię z pokorą nieść Krzyż codzienności?

Stacja VI Weronika ociera twarz Jezusowi
Miłosierdzie zostało odwzajemnione przez człowieka. Św. Weronika jest przykładem odwagi i poświęcenia. Bierzmy z niej przykład.

Stacja VII Pan Jezus upada po raz drugi
Jezus mimo pomocy Szymona upada. Jednak kolejny raz podnosi się. Wiem, że o mnie walczy. Chce mnie zbawić, ale czy chcę żeby mnie zbawił? Czy w tym nie przeszkadzam?

Stacja VIII Pan Jezus pociesza płaczące niewiasty
Bóg nie chce żebyśmy padali pod ciężarem naszych grzechów, ale żebyśmy dążyli do doskonałości. Jezus jest z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata.

Stacja IX Pan Jezus upada po raz trzeci
Trud i zmęczenie dają o sobie znać. Jezus kolejny raz upada. to moja wina. To mój grzech sprawił, że Jezus upadł, ale czy staram się coś z tym zrobić? Jezus za każdym upadkiem podnosi się.. A ja? czy staram się walczyć ze swoimi słabościami?

Stacja X Pan Jezus z szat obnażony
Zhańbiony i poniżony przez człowieka w tak okrutny sposób, bez chwili sprzeciwu zgadza się na los, który zgotował mu człowiek.
Stacja XI - Jezus przybity do Krzyża

Czy zdajesz sobie sprawę, że to Ty jesteś żołnierzem przybijającym Jezusa do krzyża? To twoje grzechy doprowadziły do stanu, w którym sam Bóg umiera za Ciebie. Każde Twoje wykroczenie wbija mu gwoździe w ręce. Jezus ofiarował życie, aby okupić ludzkość, a wcale nie musiał. Czy potrafię pomóc Mu w Jego cierpieniu? Czy potrafię docenić co dla mnie zrobił?

Stacja XII Pan Jezus umiera na krzyżu
Wykonało się. Baranek złożony w ofierze by zgładzić grzechy człowieka. Jezus zawołał donośnym głosem: ,,Ojcze powierzam w Twoje ręce ducha mego". Powiedziawszy te słowa wyzionął ducha.

Stacja XIII Pan Jezus zdjęty z krzyża
Po ogromnym cierpieniu Jezus zostaje wyswobodzony spod gwoździ, które zadały Mu wielki ból. Jego skatowane ciało zostaje zdjęte z krzyża.

Stacja XIV Pan Jezus złożony do grobu.
Ciało Zbawiciela spoczęło w człowieczym grobie. Nie oznacza to końca - Śmierć jest nowym początkiem.

.......................................................................
Opisałam wszystko.. możesz sobie wybrać.. to co Ci odpowiada :D
18 4 18