Tu jest moja notatka o filmie Baza Luhrmanna pl Romeo i Julia
Prosze o poprawienie tej pracy dodanie jakiś spotrzeżenień itp.
Coś w stylu tu nie ma błędów zostawcie dla siebie

Kilka dni temu oglądałam film wyreżyserowany przez Baza Luhrmanna.
Jest to zaskakująca interpretacja pierwowzoru literackiego tragedii Williama Szeksipira pl. Romeo i Julia.
W rolę Romea wcielił się Leonardo di Caprio, a Julię zagrała Claire Danes.Muzykę do filmu skomponowana była przez Nellee Hooper.
Kostiumy zaprojektowane zostały przez Kym Barrett.
W tym filmie najbardziej spodobała mi się gra aktorów , a najlepiej wypadła w nim filmowa Julia.Była bardzo przekonująca.
Nie podobała mi się natomiast scenografia.Moim zdaniem nie pasowały do tej sztuki.Była za bardzo nowoczesna.W tym filmie spodobała mi się ścieżka dzwiękowa, która oddawała charakter filmu.
Film spodobał mi się.Chętnie obejrzałabym go jeszcze raz.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-23T01:02:26+01:00
Dopisałabym przy fragmencie o Julii:
Prócz tego, aktorka jest osobą piękną i delikatną, właśnie taką, jaką wyobrażałam sobie w tej roli. Zwróciłam też uwagę na fakt, że odtwórczyni tejże roli nie miała ekstrawaganckiej fryzury ani makijażu, co też jest ważne.
Do fragmentu o scenografii:
...nowoczesna: pistolety, bójki, kolorowe ubrania, włosy na żelu... Moim zdaniem styl ten nie oddaje piękna sztuki Szekspira.
Aczkolwiek zakończenie filmu było niesamowicie wzruszające i piękne, naprawiło moje złe wrażenia odnośnie zbyt nowoczesnego początku.
Zwróciłam też uwagę na symbole ukazane w filmie, chociażby postać Chrystusa na krzyżu w kroplach deszczu niczym klamra rozpoczynająca i kończąca film. Ukazywało to jakby płacz Boga nad tym, co dzieje się na Ziemi.

Jeśli chodzi o błędy, to zbyt często używasz słowa film, może to być liczone jako powtórzenie. Zastąp je słowami: dzieło, sztuka itd.