Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T21:19:34+01:00
Hi Caroline, I send you warm greetings from Rome, is very warm, I'm with a friend, basking in the warm sunshine, we visited, I saw the coliseum now, I say you are amazing! you have ever seen. In the next few days We want to go to the Vatican and the adriatic sea, we used to go together on this trip. Greetings Kasia
2 5 2
2010-02-22T21:20:21+01:00
Tu kasz po polsku :
Cześć Ania !
PIszę do Ciebie z Londynu. Jest tu znacznie cieplej niż w Polsce. Czuje się się tu bardzo dobrze, dlatego szkoda, że wyjeżdżam za pięć dni. W tej chwili gram w szachy z moją kuzynką - Kasią. Poznałaś ją kiedyś, pamiętasz ? Wczoraj widziałam ogromny zegar - Big Ben, który bardzo mi się podobał. W pozostałe dni chciałabym zwiedzić resztę miasta, między innymi Tower . Do zobaczenia.

A tu po angielsku :
Hi Anne!
I am writing to you from London. It is much warmer here than in Poland. I feel very well here, because the damage that I was leaving for five days. At the moment I play chess with my cousin - Kate. You saw it once, remember? Yesterday I saw a huge clock - Big Ben, who was much liked me. On other days, I would like to visit the rest of the city, including the Tower. See you.

;)) nie wiem na 100% czy jest dobrze ale raczej tak.
3 5 3