Odpowiedzi

2009-10-16T15:32:26+02:00
Stosunek Polaków do mniejszości narodowych zmienia się. Podczas reformacji Polacy uważani byli za naród tolerancyjny. Polacy nie karali cudzoziemców, toteż chętnie się do nas przenosili. W XVII podczas reformacji i wojen nastąpił kryzys tolerancji. Po tym okresie szlachta zaczęła pałać niechęciom do cudzoziemców. Wrogo traktowali wzorce innych krajów
15 3 15
2009-10-16T15:44:35+02:00
Myślę, że Polacy wokół których mieszkają mniejszości narodowe są wobec nich tolerancyjni. Nasz naród, pomimo, że krążą inne poglądy, umie zaakceptować ludzi innych narodowości, ras itd.
Według mnie, każdy Polak, jeśli chce, umie powstrzymać się od oceny innych. Potrafi się zaprzyjaźnić z człowiekiem, który ma inny kolor skóry. Jeżeli ktoś chciałby oceniać drugiego człowieka, niech najpierw przyglądnie się swojemu postępowaniu. Chcąc być tolerancyjni powinniśmy się kierować według starej zasady: "nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe". Jeśli ktoś z nas nie umie tolerować kogoś z innej mniejszości, niech pomyśli, że dana osoba nie wybierała sobie narodu, w którym ma się urodzić. I tak samo każdy z nas mógł się urodzić np. wśród Cyganów, czy Żydów.
35 3 35