Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-02-22T23:11:34+01:00
Lęk - są to negatywne emocje towarzyszące ludziom (i nie tylko) w momencie zagrożenia, ewentualnie w momencie zobaczenia czegoś nieznanego wcześniej. Mogą prowadzić do zaawansowanych chorób psychicznych.

Ból - Są to informacje przekazywane z końcówek naszych nerwów do mózgu, przez co czujemy, jeżeli tkanka w jakimś miejscu zostanie naruszona nerwy przekazują bardzo silny sygnał, który odczuwamy jako ból. W konsekwencji prowadzi często do cierpienia osoby poszkodowanej.

Utrata krwi i ciepła - Jest to jeden z najniebezpieczniejszych czynników grożących śmiercią. Utrata krwi prowadzi do wykrwawienia - śmierci, a utrata ciepła w efekcie powoduje złe samopoczucie, bez reakcji, prowadzi do śmierci.


b)

Lękowi, jako negatywnemu stanowi psychicznemu poszkodowanego powinniśmy przede wszystkim przeciwdziałać następująco ; pocieszyć poszkodowaną osobę, wesprzeć ją psychicznie oraz otoczyć opieką, ewentualnie jeżeli sami jesteśmy ofiarą lęku, powinniśmy pomyśleć o czymś przyjemnym i starać się nie myśleć o tym przed czym czujemy lęk.

Ból - istnieją setki tysięcy leków przeciwbólowych, maści, tabletek itp., które osoba poszkodowana powinna zażywać tylko jeśli ból jest nie do wytrzymania, ponieważ w jakiś sposób niszczą one wątrobę oraz układ trawienny. Ból mija niekiedy po masażu obolałej części ciała.

W przypadku utraty przytomności, powinniśmy najpierw sprawdzić puls poszkodowanemu. Następnie zacząć akcję reanimacyjną, ewentualnie przenieść/przewieźć ofiarę w bezpieczne miejsce, lub do szpitala. Nie należy lekceważyć utraty przytomności ponieważ w konsekwencji może ona być skutkiem ciężkiej choroby nowotworowej, wylewu lub zawału serca.
13 2 13